Daddy's Cash

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Daddy's Cash
Rok założenia 2010
Pochodzenie Zakopane, Polska
Gatunek blues, jazz, rhythm and blues, funk, boogie, pop
Aktywność od 2010
Wytwórnia płytowa Hermes Management
Powiązania John Lee Hooker Jr.,
Strona internetowa

Daddy's Cash – został założony w 2010 roku przez grupę bliskich przyjaciół. Szybko rozwinął  się i stał się zespołem cieszącym się uznaniem – debiutancki album That’s What the Blues Is All About, wydany w 2012 r., uzyskał w Polsce status złotej płyty.

Zespół Daddy’s Cash wykonuje muzykę zakorzenioną w amerykańskim popie, jazzie, rhythm and bluesie, soul, funk i hip-hopie[1]. Czerpiąc inspirację z tak różnych gatunków muzycznych zespół sięga po szeroki zakres instrumentów, reprezentowanych przez szeroką i rozbudowaną sekcję dętą, gitary klasyczne, elektryczne i basowe, instrumenty klawiszowe, harmonijkę oraz instrumenty perkusyjne. Pozwala zespołowi na dużą elastyczność w repertuarze i otwiera wiele możliwości rozwoju nowych stylów muzycznych, czego odzwierciedlenie stanowią płyty nagrane przez zespół.

W 2012 r. zespół Daddy’s Cash, współpracując z legendą bluesa amerykańskiego John Lee Hooker Jr., nagrał swój debiutancki album That’s What the Blues Is All About. Album sięga do tradycji amerykańskiego bluesa i jazzu.

20 stycznia 2013 zespół razem z Johnem Lee. Hookerem Jr. wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie podczas koncertu muzycy odebrali złotą płytę za wspólny album[2].

W 2013 r. Daddy’s Cash rozpoczął współpracę z Michaelem  "Patches" Stewartem, który obecnie jest członkiem zespołu.

W 2013 r. Zespół Daddy’s Cash nagrał album Body Blues, który łączy w sobie takie gatunki muzyczne jak pop, blues, jazz, soul[3][4].

W sierpniu 2014 r. Daddy’s Cash wydał singiel „This is my party”, który promuje jest trzeci album o tytule „Hello”. Singiel „This is my party” to połączenie różnych gatunków i stylów muzycznych, w tym przede wszystkim popu, jazzu, rhythm and bluesa i hip-hopu.

Muzycy[edytuj]

  • Radosław Dzielski – gitara
  • Łukasz Belcyr – gitara
  • Krzysztof Ropicki – gitara basowa
  • Wojciech Inglot – electric piano, organy
  • Michał Jasiczek – saksofon altowy, saksofon tenorowy
  • Michał Borowski – puzon
  • Jędrzej Jasiczek – perkusja
  • Łukasz Wiercioch – instrumenty perkusyjne
  • Marcin Dyjak – harmonijka

Dyskografia[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]