Wikipedia:Portal wikipedystów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Współpraca – informacje o inicjatywach, do których warto dołączyć, o rolach i zadaniach wikipedystów, przybornikach, metodach podejmowania decyzji.
Ciekawostka czy zadanie na dziś?
Ciekawostka Jeśli chcesz na bieżąco śledzić zmiany w danej dziedzinie bez ślęczenia nad stroną Ostatnie zmiany, możesz użyć CatScana (opis narzędzia po angielsku) i wyświetlać wszystkie zmiany w artykułach z danego drzewa kategorii. Ustawić można kategorię główną, głębokość przeszukiwania i czas. Więcej…
Aktualnie trwająe
Propozycje tematówe
Społeczność – strony opisujące sylwetki wikipedystów, subkulturę (w tym dowcipy i choroby!), kanały komunikacji i sposoby rozwiązywania konfliktów.
1917 zdeklarowanych wikipedystów, 3761 użytkowników, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego miesiąca i 834 746 osób, które mają założone własne konta. Dzisiaj są urodziny: Grzegorz Dąbrowski i Bismarcke.
Ostatnio na tablicy ogłoszeń (WP:TO)e

21 sierpnia

 • Wikipedyści! Pyrlandczycy z zamieszkania i pyrlandczycy z serca! Już w tę sobotę o 14.00 odbędzie się kolejny poznański Wikigrill. Zapraszamy na wspólne grillowanie i wiki-dyskutowanie. Pogodą możecie się nie martwić - w razie deszczu Stowarzyszenie Wikimedia Polska zaprosi na wiki-pizzę, która przecież też jest fajna :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 10:48, 21 sie 2017 (CEST)

18 sierpnia

 • Kto by nie chciał teraz popijać koktajlu z palemką w basenie na szczycie Burdż Chalifa albo wygrzewać się na palmowej wyspie? Tygodnie tematyczne wychodzą naprzeciw Waszym pragnieniom i zapraszają w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rozpoczął się Tydzień Artykułu o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystkich chętnych i niechętnych do udziału gorąco zachęcam. Z wikipozdrowieniami, Torrosbak (dyskusja) 06:33, 18 sie 2017 (CEST)

15 sierpnia

 • Tylko sześć godzin zostało do zakończenia tygodnia geologicznego. Na tę chwilę przyniósł on już 117 nowych artykułów. Jeszcze dziesięć, a będzie to najlepszy pod względem liczby haseł tegoroczny tydzień tematyczny. Do klawiatur! :) Torrosbak (dyskusja) 17:59, 15 sie 2017 (CEST)

11 sierpnia

 • W związku z nieaktywnością w przestrzeni głównej w okresie dłuższym niż rok uprawnienia administratora utracił Astromp. Openbk (dyskusja) 21:31, 11 sie 2017 (CEST)

9 sierpnia

 • Jeśli korzystasz z Internet Explorera 8 na Windows XP to czas na zmianę. W najbliższej przyszłości ta przeglądarka na XP przestanie być wspierana przez Wikipedię. Sidevar (dyskusja) 12:37, 9 sie 2017 (CEST)

8 sierpnia

 • Do wszystkich miłośników skał, minerałów, płyt tektonicznych, ruchów górotwórczych i innych tym podobnych! Od jutra rusza Tydzień geologiczny. Niesamowita okazja, by przez siedem dni wzbogacić Wikipedię o wyjątkowe geologiczne artykuły. Z wikipozdrowieniami Torrosbak (dyskusja) 23:08, 8 sie 2017 (CEST) Mile widziane także hasła o dawno temu wymarłych zwierzętach, roślinach i innych organizmach --Piotr967 podyskutujmy 17:45, 10 sie 2017 (CEST)

7 sierpnia

 • Najprawdopodobniej dzisiaj wykonana zostanie pięćdziesięciomilionowa edycja w pl wiki. Trzeba jeszcze wykonać -100 492 edycji, aby osiągnąć ten wynik. Na stronie Wikipedia:Sprzątanie Wikipedii można znaleźć kilka zadań, w których da się dość szybko poprawiać treści artykułów i przyspieszyć osiągnięcie tej liczby edycji. Dotyczy to wszystkich edycji - liczba edycji w artykułach wynosi +/- 30 x liczba artykułów, czyli ok. 3/4 wszystkich edycji. Przy okazji nowicjuszy chciałbym poinformować, że lista specjalnych tematycznych wikiprojektów znajduje się na stronie Wikipedia:Wikiprojekt/Spis wikiprojektów. Poczujcie się wtajemniczeni i wybierzcie któryś dla siebie, aby się do niego dopisać :). @Halibutt, @Magalia, czy osoba, która wykona 50-milionową (niezrewertowaną oczywiście) edycję, mogłaby liczyć na specjalną koszulkę, np. z napisem 50 000 00|0 edycji (ta kreseczka to kursor ;)? Hedger z Castleton (dyskusja) 10:14, 7 sie 2017 (CEST)
  Lecę pędzę pytać zarząd! ;) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:10, 7 sie 2017 (CEST)
 • Droga społeczności! Zdarza się, że macie ciekawe wiki-pomysły, których nie możecie zrealizować, bo brakuje Wam odpowiedniego sprzętu? Aparatu fotograficznego, akcesoriów foto, komputera przenośnego? Stowarzyszenie Wikimedia Polska rozważa uruchochomienie specjalnej wypożyczalni, która miałaby Wam pomóc w takich przypadkach. Ale zanim podejmiemy decyzję, chcielibyśmy wiedzieć, czy byłaby dla Was rzeczywiście przydatna. Dlatego bardzo prosimy o liczny udział w uruchomionej przez nas dyskusji. Dziękujemy za każdą opinię! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:21, 7 sie 2017 (CEST)
 • Dziś, 7 sierpnia 2017 o godz. 18:38 została wykonana edycja dopełniająca liczbę 50 000 000 według strony statystyk. Wydaje mi się, że była nią ta edycja: Specjalna:Diff/50074669. --Wiklol (Re:) 19:26, 7 sie 2017 (CEST) Wyjaśnione w mojej dyskusji. Tak czy owak mamy ponad 50 mln edycji. --Wiklol (Re:) 23:13, 11 sie 2017 (CEST)

1 sierpnia

 • Dziś wystartowała druga edycja konkursu Wakacje z Wikipedią. Ładując do Wikimedia Commons swoje fotografie polskich zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo i publicznie dostępnych dzieł sztuki, bierzecie udział w konkursie fotograficznym, w którym do wygrania są wybrane przez zwycięzców akscesoria i sprzęt fotograficzny. Konkurs potrwa do 30 września 2017, jego partnerem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. PS. A już niedługo zapowiemy powiązane z konkursem spacery fotograficzne organizowane wspólnie z instytucjami kultury. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:33, 1 sie 2017 (CEST)


Ostatnio w Kawiarence (WP:BAR)

22 sie 2017

21 sie 2017

Śledzenie zmian na tej stronie bez wchodzenia na nią nie działa. Część rubryk wykorzystuje strony specjalne, inne można obserwować, ale część z nich jest obsługiwana przez boty, które domyślnie nie są widoczne w Obserwowanych.