Wikipedia:Portal wikipedystów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Współpraca – informacje o inicjatywach, do których warto dołączyć, o rolach i zadaniach wikipedystów, przybornikach, metodach podejmowania decyzji.
Ciekawostka czy zadanie na dziś?
Ciekawostka Czasem niezarejestrowani użytkownicy widzą starszą wersję ilustracji. Jeśli jesteś redaktorem, możesz spróbować to naprawić, oznaczając artykuł jako nieprzejrzany, a potem z powrotem jako przejrzany. Więcej…
Aktualnie trwająe
Propozycje tematówe
Społeczność – strony opisujące sylwetki wikipedystów, subkulturę (w tym dowcipy i choroby!), kanały komunikacji i sposoby rozwiązywania konfliktów.
1956 zdeklarowanych wikipedystów, 4249 użytkowników, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego miesiąca i 1 061 866 osób, które mają założone własne konta. Dzisiaj są urodziny: TRe.
Ostatnio na tablicy ogłoszeń (WP:TO)e

26 października

23 października

 • Rozpoczynamy nową akcję związaną z projektem GLAM Wiki-Chorzów! Wikiprojekt:GLAM/Wiki-Chorzów/Huta do poprawki!. Od dzisiaj przez dwa tygodnie wspólnie pracujemy nad ulepszeniem/napisaniem wybranego artykułu związanego z historią przemysłu ciężkiego, a szczególnie z hutnictwem. Poprawek wymaga chociażby artykuł Hutnictwo, osobnego zaś opracowania Huta, która obecnie stanowi przekierowanie do Hutnictwa oraz Hutnictwo w Polsce. W akcji można proponować własne artykuły do edycji. Zasłużeni otrzymają następującą odznakę:
  Gwiazda hutnicza
  Akcję koordynuje EwkaC. Zapraszamy do hutniczych edycji! Celina Strzelecka (dyskusja) 10:24, 23 paź 2020 (CEST)
A (24596316916).jpg
 • Jak to jakiś czas bywa, nadchodzi kolejna akcja spod szyldu tygodni tematycznych. Tym razem cel akcji jest bardzo wyjątkowy, ponieważ chodzi o opisywanie zagadnień mających w tytule literę A. Szczegółowe informacje o zasadach Tygodnia z literą A znajdziecie w sekcji z zasadami. W imieniu uczestników i organizatorów zapraszam do udziału w wydarzeniu! --maattik (dyskusja) 16:45, 23 paź 2020 (CEST)
 • Zgodnie z przyjętym zwyczajem informuję, że uprawnienia bota uzyskał tuforBOT. tufor (dyskusja) 22:11, 23 paź 2020 (CEST)

22 października

19 października

15 października

Finiszują artykuły zgłoszone w ramach Miesiąca Wyróżnionego Artykułu. Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Dobrych Artykułów – cd.


Propozycje do Artykułów na Medal
Propozycje do Artykułów na Medal – weryfikacja

Propozycje do Ilustracji na Medal


Propozycje do List na MedalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 23:56, 16 paź 2020 (CEST)

14 października

 • Droga Społeczności, jesteśmy właśnie w trakcie tworzenia Bazy Szkoleniowców, a także powoli ruszamy z grupą WikiTrenerów, w której będziemy uczyć się jak uczyć innych, rozwijać kompetencje trenerskie i komunikacyjne, a także inne umiejętności. W grupie tej wspólnie wypracujemy uniwersalne materiały szkoleniowe i scenariusze szkoleń i zapewnimy sobie wszelkie niezbędne wsparcie :) Jeśli jesteś osobą, która przeprowadzała dla nas szkolenia lub jeszcze tego nie robiła, ale chciałaby spróbować – zapraszam Cię do zgłoszenia się do Bazy Szkoleniowców i dołączenia do nowo powstającej grupy WikiTrenerów :) Formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod tym linkiem. W przypadku pytań – zachęcam do kontaktu. Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 17:07, 14 paź 2020 (CEST)

13 października

State flag of Kyrgyzstan.jpg
 • Dziś z lekkim poślizgiem rozpoczął się Tydzień Artykułu Kirgiskiego. W imieniu jego uczestników oraz członków wikiprojektu Tygodnie tematyczne zapraszam do udziału poprzez tworzenie nowych i poprawianie już istniejących artykułów związanych z Kirgistanem oraz zachęcam poszerzania bazy czerwonych linków i artykułów do poprawy. --maattik (dyskusja) 18:42, 13 paź 2020 (CEST)

11 października

10 października

 • Dziś dokonałem rozszerzenia w {{Kontrola autorytatywna}} o nowe linki do różnych baz danych. O takie rozszerzenie zabiegał już od jakiegoś czasu wikiprojekt botaniczny i niezależnie Michał Sobkowski. Szablon potrafi teraz dodać niezależną grupę linków pod wspólnym tytułem Identyfikatory zewnętrzne. Ich pełną listę można znaleźć w dokumentacji szablonu. Paweł Ziemian (dyskusja) 17:48, 10 paź 2020 (CEST)

7 października

 • Droga społeczności, wracają szkolenia zdalne od edytorów dla edytorów czyli Wikiponiedziałki. W każdy poniedziałek spotykamy się zdalnie, żeby nauczyć się czegoś o edytowaniu. Spotkania są otwarte i nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Zaczynamy 12 października o godz. 19.00 szkoleniem z upraszczania wikitekstu, które poprowadzi dla Was TOR. Szkolenie odbędzie się pod tym linkiem. Osoby, które chciałyby poprowadzić szkolenia na inny temat proszone są o kontakt ze mną. Do zobaczenia Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:38, 7 paź 2020 (CEST)

5 października

 • W minionym tygodniu 386 redaktorów (23 więcej niż tydzień wcześniej) przejrzało 4363 (-6,5%) edycji. Na przejrzenie oczekuje teraz 6264 (-6,4%) artykułów zmienionych i 109 nowych (+5). Wersje przejrzane mamy obecnie w 99,53% artykułów (+0,01%) (stan na 00:20, 5.10.2020). Ponad 120 edycji udostępnili czytelnikom: ZajeliWszystkieNicki (635), PG (381), Salicyna (381), Cynko (152), ProDM (135). Dziękuję przeglądającym! Kenraiz (dyskusja) 00:27, 5 paź 2020 (CEST)
 • Uwaga! Nie będzie można edytować wszystkich wiki 27 października około godziny 15:00-16:00 czasu polskiego (UTC+1). Najprawdopodobniej czas ten będzie wiele krótszy niż godzina, ale wiadomo ;-). --Nux (dyskusja) 18:48, 5 paź 2020 (CEST)

2 października

 • Droga Społeczności, właśnie pojawił się nowy gadżet, który pomoże zgłaszać ciekawe artykuły do mediów społecznościowych - znajdziecie go po lewej stronie ekranu. Zaproponowane artykuły będą trafiać na stronę, z której nasza rzeczniczka będzie wybierać rzeczy do ekspozycji na profilu polskiej Wikipedii w portalu społecznościowym Facebook. Za gadżet dziękujemy Wikipedyście @Wargo. Zachęcamy Was do używania gadżetu i ukazywania światu wartych pokazania artykułów :) Gadżet można wyłączyć w preferencjach (gadżety -> Inne). Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 16:10, 2 paź 2020 (CEST)
 • W związku z wykryciem przypadku błędnego zalogowania jako ktoś inny wszyscy użytkownicy zostali wylogowani ze wszystkich projektów. Dalsze edycje możliwe po ponownym zalogowaniu. https://phabricator.wikimedia.org/T264370 masti <dyskusja> 16:15, 2 paź 2020 (CEST)

1 października

 • Zapraszam do uczestnictwa w nowym Wikiprojekcie Wikipedia:Wikipedia dla klimatu. Poszukuję doświadczonych wikipedystów, którzy poprowadzą grupę nowicjuszy. Jednemu doświadczonemu wikipedyście będzie przysługiwał jeden lub dwóch nowicjuszy, albo jeden lub dwa artykuły. Osoby zainteresowane proszę o wpisanie nicków w sekcji "Lista doświadczonych wikipedystów uczestniczących w projekcie". Liczę, że znajdzie się nas liczna gromadka i szybko uporamy się z błędami w Wikipedii z zakresu klimatu! Opiekę merytoryczną nad hasłami sprawują specjaliści z "Nauka o klimacie". Udział w projekcie jest świetną okazją do współpracy ze specjalistami w zakresie fizyki pracującymi na Uniwersytecie Warszawskim. Celina Strzelecka (dyskusja) 17:57, 1 paź 2020 (CEST)
Czy wiesz... – statystyki – wrzesień 2020
We wrześniu na stronie głównej wyeksponowano 135 artykułów, które zaprezentowano w formie 131 zajawek.
Autorami artykułów było 67 wikipedystów, dla 7 użytkowników (zarejestrowanych) była to pierwsza ekspozycja w Czywieszu.
Dokonano łącznie 430 sprawdzeń, przynajmniej jeden artykuł sprawdziło 65 wikipedystów.
Ranking autorów
 • najwięcej ekspozycji we wrześniu
1. Mix321 – 11
2. Carabus – 6
3. Kerim44 – 5
3. MOs810 – 5
 • najwięcej ekspozycji w 2020
1. Carabus – 132
2. Mpn – 74
3. Kenraiz – 70
Ranking sprawdzających
 • najwięcej „sprawdzeń” we wrześniu
1. Olos88 – 43
2. Kenraiz – 42
3. Nowy15 – 36
 • najwięcej „sprawdzeń” w 2020
1. Carabus – 549
2. Mpn – 381
3. Nowy15 – 285
Dziękujemy i prosimy o więcej! W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:55, 1 paź 2020 (CEST)
 • Cześć, tu maattik, jak zawsze pragnę Was poinformować, że jutro kolejny tydzień tematyczny, a dotyczyć będzie on terytoriów zależnych rozsianych po całym świecie. Tydzień Terytoriów Zależnych jak każda akcja pod szyldem TT promuje tworzenie nowych i poprawianie już istniejących za co zdobyć można nagrody w dwóch kategoriach, jednak w tym tygodniu odbędzie się również #SuperWyzwanie w ramach którego można wygrać nagrodę specjalną za napisanie 7 artykułów o 7 różnych terytoriach zależnych. W imieniu uczestników zapraszam do udziału! --maattik (dyskusja) 21:26, 1 paź 2020 (CEST)
 • Aktualizacja zgłoszeń w ramach Wikiprojektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Trwa Miesiąc Wyróżnionego Artykułu. Zapraszam do sprawdzania kolejnych zgłoszeń w ramach projektu Wyróżniona zawartość Wikipedii:
Propozycje do Dobrych Artykułów
Propozycje do Dobrych Artykułów – cd.


Propozycje do Artykułów na Medal


Propozycje do Grup Artykułów

Propozycje do Ilustracji na Medal


Propozycje do List na MedalZapraszam też do sprawdzania propozycji do Czywiesza. Jacek555 23:06, 1 paź 2020 (CEST)

Ostatnio w Kawiarence (WP:BAR)
Wykaz skrótów:
d
Edycja w Wikidanych
p
Ta edycja może być problematyczna i należy ją przejrzeć (więcej informacji)
N
W tej edycji utworzono nową stronę (zobacz też listę nowych stron)
m
To jest drobna zmiana
b
Ta edycja została wykonana przez bota
(±123)
Zmieniony rozmiar strony (liczba bajtów)

26 paź 2020

Śledzenie zmian na tej stronie bez wchodzenia na nią nie działa. Część rubryk wykorzystuje strony specjalne, inne można obserwować, ale część z nich jest obsługiwana przez boty, które domyślnie nie są widoczne w Obserwowanych.