Wikipedia:Portal wikipedystów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Współpraca – informacje o inicjatywach, do których warto dołączyć, o rolach i zadaniach wikipedystów, przybornikach, metodach podejmowania decyzji.
Ciekawostka czy zadanie na dziś?
Ciekawostka Jeśli chcesz na bieżąco śledzić zmiany w danej dziedzinie bez ślęczenia nad stroną Ostatnie zmiany, możesz użyć CatScana (opis narzędzia po angielsku) i wyświetlać wszystkie zmiany w artykułach z danego drzewa kategorii. Ustawić można kategorię główną, głębokość przeszukiwania i czas. Więcej…
Aktualnie trwająe
Społeczność – strony opisujące sylwetki wikipedystów, subkulturę (w tym dowcipy i choroby!), kanały komunikacji i sposoby rozwiązywania konfliktów.
1904 zdeklarowanych wikipedystów, 3868 użytkowników, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego miesiąca i 786 915 osób, które mają założone własne konta. Dzisiaj są urodziny: Arrowsmaster, Scool, YesiotR, j_a1 , Conrado i Jabrn98e.
Ostatnio na tablicy ogłoszeń (WP:TO)e

7 grudnia

 • Ruszyły zapisy na Zlot Zimowy 2017, który odbędzie się 27-29 stycznia w okolicach Koluszek. To spotkanie poświęcone praktycznemu zdobywaniu i rozwijaniu wiki-wiedzy i wiki-umiejętności, dyskusjom, edytowaniu i integracji społeczności. Czekamy na Wasze zapisy, ale też na Wasze pomysły i oczekiwania związane z programem. Zapisy trwają do 31 grudnia. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:14, 7 gru 2016 (CET)
 • Jeżeli wydawało wam się, że wszystkie ważne tematy są już w Wikipedii podjęte, a teraz trzeba się tylko skoncentrować na ich rozbudowie, to możecie się mocno zdziwić. Wczoraj w ramach mikołajkowego prezentu na stronę z ostatnimi zmianami i w ogłoszeniach lokalnych @Teukros wrzucił linijkę z czerwonymi linkami (czyli kilka artykułów do utworzenia), które już od dawna opisane są w innych wiki (literka "d" kieruje do interwiki poprzez Wikidane). Jeżeli pomysł się wam spodoba, a te czerwone linki będą się zaniebieszczać, to pewnie jeszcze jest tego sporo w zanadrzu. Szkoda byłoby tracić okazję i nie wziąć udziału w opracowywaniu "zapomnianych haseł". Liczę na nas :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:05, 7 gru 2016 (CET)
 • Dodam, że od jakiegoś czasu pracujemy nad konkursem powiązanym właśnie z takimi hasłami. Start już w styczniu, więc bądźcie czujni, zwłaszcza, że nagroda będzie zupełnie wyjątkowa :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:09, 7 gru 2016 (CET)

3 grudnia

 • witam, właśnie reaktywowałem Wikiprojekt:Mikrobiologia. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy i pomocy przy projekcie i przy rozwoju haseł związanych z mikrobiologią bo ich ilość oraz jakość jest pozostawiająca wiele do życzenia -- lansinho (dyskusja) 19:29, 3 gru 2016 (CET)

2 grudnia

1 grudnia

30 listopada

 • Dzisiaj ostatni dzień akcji BATUTA 2016. Zapraszam wszystkich do uźródłowienia jak największej liczby artykułów, Marycha80 (quaere) 12:57, 30 lis 2016 (CET)

25 listopada

24 listopada

Moi Drodzy, Akcja BATUTA jest dla Wikipedii bardzo ważnym projektem. Mimo to widzę niskie zaangażowanie społeczności w poprawę artykułów w ramach tej akcji. W zeszłym roku akcja trwała dwa tygodnie, a poprawiliśmy wówczas 2,5 raza więcej artykułów niż w tegorocznej miesięcznej akcji (co widać na załączonym wykresie)!
Zostało jeszcze 6 dni. Proszę więc o mobilizację i o uźródłowienie w miarę możliwości jak największej liczby artykułów.

Jeśli nie wiecie, od czego zacząć, proponuję poklikać w linki na tych podstronach: tabelka I i tabelka II. Można również przeglądać interesujące Was kategorie i uźródławiać artykuły wg tematów.
Trzymajmy kciuki za powodzenie akcji :) Marycha80 (quaere) 11:14, 24 lis 2016 (CET)

21 listopada

 • Ze względu na brak aktywności i czasu złożyłem na Meta-Wiki wniosek o odebranie moich uprawnień administratora. Dziękuję wszystkim za świetną współpracę przez mniej lub bardziej burzliwe lata. Edytować jeszcze będę :) ToSter→¿? 07:22, 21 lis 2016 (CET)

20 listopada

 • Witam, niemiecka wikipedia ma już 2 miliony artykułów. Może jakieś gratulacje z naszej strony? Pamiętam, że oni nam też gratulowali, gdy osiągnęliśmy poziom 1 mln artykuów. Pozdrawiam Biało-Zielony (dyskusja) 11:56, 20 lis 2016 (CET)

16 listopada

 • Mój pseudo-bot Halibott (AWB) wraca do życia po dekadzie nieaktywności. Jeśli coś sknoci - proszę mnie kopać w kostkę. //Halibutt 20:46, 16 lis 2016 (CET)

15 listopada

 • W związku z rocznym okresem braku widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami, narzędzi admina zostali pozbawieni Nova i Karol007. Tar Lócesilion (queta) 21:08, 15 lis 2016 (CET)

13 listopada

 • Rozpoczął się Tydzień Artykułu Francuskiego III, który potrwa do 19 listopada. Jego poprzednia edycja odbyła się w 2013 i zakończyła się olbrzymim sukcesem (m.in. powstaniem 730 nowych artykułów związanych z Francją). Pobicie tego rekordu to tylko mirage (fr.), ale ważne aby pisać encyklopedycznie i ze źródłami. Wszystkich zainteresowanych tematyką zachęcam gorąco do udziału w akcji. W imieniu uczestników Wikiprojektu, RoodyAlien (dyskusja) 01:12, 13 lis 2016 (CET)

10 listopada

 • Słuchajcie, mamy 10. dzień akcji BATUTA i jesteśmy ostro do tyłu względem poprzedniej akcji. Czy moglibyśmy jako społeczność, skupić się w tym miesiącu na intensywnym poprawianiu artykułów? Dobrze by było powtórzyć sukces zeszłorocznej akcji - było to 1272 poprawionych artykułów. Marycha80 (quaere) 13:46, 10 lis 2016 (CET)
 • Już jutro, 11 listopada, kolejna odsłona Dnia Nowego Artykułu. Przyłącz się i tego dnia dodaj do Wikipedii nowe artykuły. Serdecznie wszystkich zachęcam do udziału. Pozdrawiam, Tournasol Słucham :) 16:37, 10 lis 2016 (CET)
 • Nie mam technicznej możliwości edytować ze swego poprzedniego konta Wikipedysta:Kriis, dlatego jakiś czas temu założyłem nowe konto (pacynkę?), nazywając je Blot-Sueno, które w zamierzeniu miało pełnić inną rolę niż poprzednie (dużo mniej wszelakich dyskusji, głównie main). Poniewczasie uznałem, że dość zabaw w ciuciubabkę, dlatego po zmianie nazwa mojego nowego konta nawiązuje do wcześniejszego. Zamiar jest ten sam. Z ukłonami dla społeczności. --Kriis bis (dyskusja) 21:15, 11 lis 2016 (CET)

9 listopada

 • Zmieniwszy nazwę użytkownika (z Laforgue), podpisuje się Henryk Tannhäuser (...) 10:53, 9 lis 2016 (CET)
 • W związku z moją minimalną aktywnością w projekcie zrzekłem się dziś uprawnień administratora. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność mieć do czynienia podczas pełnienia tej funkcji :) Żbiczek Mrau 16:56, 9 lis 2016 (CET)

8 listopada

 • Od wczoraj do 20 listopada trwa badanie, w którym można składać propozycje funkcji oraz ulepszenia już istniejących. --Wargo (dyskusja) 15:50, 8 lis 2016 (CET)

4 listopada

 • Rozpoczął się Tydzień Artykułu Tajwańskiego, który potrwa do 10 listopada. To doskonała okazja dla pasjonatów Dalekiego Wschodu na pokazanie swojej wiedzy i zgromadzonych źródeł. Skomplikowana sytuacja polityczna i wyjątkowe położenie geograficzne sprawiają, że jest wiele ciekawych tematów do opisania. Połamania klawiatury! Torrosbak (dyskusja)

3 listopada

1 listopada

 • Henryk Batuta
  Szuka rekruta
  Do Armii Batuty
  Zapisz się tutaj
Jeżeli nie zauważyliście, nie wiedzieliście, zapomnieliście, przegapiliście tegoroczne rozpoczęcie Bezwzględnej Akcji Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów (BATUTA 2016), to jeszcze nic straconego. Tym razem potrwa ona do końca listopada. H. Batuta (dyskusja) 12:21, 1 lis 2016 (CET)


Ostatnio w Kawiarence (WP:BAR)

11 gru 2016

10 gru 2016

9 gru 2016

8 gru 2016

Śledzenie zmian na tej stronie bez wchodzenia na nią nie działa. Część rubryk wykorzystuje strony specjalne, inne można obserwować, ale część z nich jest obsługiwana przez boty, które domyślnie nie są widoczne w Obserwowanych.