Wikipedia:Portal wikipedystów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Współpraca – informacje o inicjatywach, do których warto dołączyć, o rolach i zadaniach wikipedystów, przybornikach, metodach podejmowania decyzji.
Ciekawostka czy zadanie na dziś?
Ciekawostka Na stronie Ostatnich zmian u góry znajduje się link Pokaż nowe zmiany począwszy od 3 maj 2016 12:59 – można go zapisać w przeglądarce i po wejściu na tę stronę przez niego zobaczymy zmiany dokonane od naszego ostatniego pobytu. Więcej…
Aktualnie trwająe
Społeczność – strony opisujące sylwetki wikipedystów, subkulturę (w tym dowcipy i choroby!), kanały komunikacji i sposoby rozwiązywania konfliktów.
1891 zdeklarowanych wikipedystów, 3977 użytkowników, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego miesiąca i 751 214 osób, które mają założone własne konta. Dzisiaj są urodziny: Paweł1995, Ptjackylle.
Ostatnio na tablicy ogłoszeń (WP:TO)e

2 maja

1 maja

30 kwietnia

 • Kobiety Środkowej i Wschodniej Europy w nauce i edukacji - to temat międzynarodowego wyzwania edycyjnego, które będzie trwało od 2 do 8 maja. Osoby, które w tym czasie napiszą najwięcej kobiecych biogramów dłuższych niż 300 słów i związanych z wyżej wymienionym tematem otrzymają przyjemne nagrody. Wyzwanie jest dodatkową częścią konkursu CEE Spring 2016, nagrody będą zliczane na podstawie szablonu tego konkursu. Szczegółowe zasady, informacje o nagrodach i instrukcja wzięcia udziału znajdują się meta:Wikimedia CEE Spring 2016/Week of Women in Science and Education Magalia (dyskusja) 22:09, 30 kwi 2016 (CEST)

27 kwietnia

 • Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2016 w Lublinie. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień – na razie mamy tylko jedną. Możemy zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chętnie poprowadzimy, ale też takie, w których chętnie weźmiemy udział. Wkrótce ukażą się wiadomości nt. rezerwacji miejsc hotelowych i dofinansowania dojazdu. Pytania prosimy kierować do komitetu organizacyjnego, do którego należą Maire, Polimerek i tyldujący Tar Lócesilion (queta) 02:34, 27 kwi 2016 (CEST)

25 kwietnia

 • Wczoraj rozpoczął się kolejny tydzień konkursu CEE Spring 2016, tym razem dotyczący Azerbejdżanu, Polski i Kazachstanu. Serdecznie zachęcam was do wzięcia udziału, szczególnie, że dotychczas powstało w ramach konkursu stosunkowo niewiele haseł o Polsce (poza pierwszą 10 najchętniej opisywanych krajów!), dlatego warto wykorzystać okazję, aby popracować nad tym wynikiem! (miłośnicy Tygodni Tematycznych mogą pisać o polskiej fantastyce :) ) Magalia (dyskusja) 23:35, 25 kwi 2016 (CEST)

23 kwietnia

22 kwietnia

 • Wikipedystki i wikipedyści. Poinformuję również w tym miejscu, że tegoroczna Konferencja Wikimedia Polska odbędzie się w dniach 3–5 czerwca 2016 w Lublinie. Szczegóły już wkrótce na wskazanej stronie. Elfhelm (dyskusja) 19:44, 22 kwi 2016 (CEST)

20 kwietnia

19 kwietnia

 • W najbliższym czasie narzędzie CatScan zostanie zastąpione przez unowocześniony gadżet PetScan. Więcej informacji w języku angielskim na metawiki oraz na stronie domowej autora: [1]. Sir Lothar (dyskusja) 11:56, 19 kwi 2016 (CEST)

18 kwietnia

 • Zaczynamy kolejny tydzień konkursu CEE Spring 2016, tym razem poświęcony Gruzji, Bułgarii i Chorwacji. Szczególnie polecam Gruzję, która jest też tematem trwającego tygodnia tematycznego, można więc za jednym zamachem powalczyć o nagrody w dwóch konkursach :) Przypominam też, że w wyniku dyskusji w CEE Spring nie ma już wymogu minimalnej liczby słów dla zgłaszanych haseł - liczy się każde, które jest na temat i spełnia podstawowe zasady Wikipedii, z weryfikowalnością na czele. Magalia (dyskusja) 14:35, 18 kwi 2016 (CEST)
 • 19 i 21 kwietnia około godziny 16:00, przez około 30 minut nie będzie można edytować Wikipedii. Więcej informacji w kawiarence technicznej. tufor (dyskusja) 14:44, 18 kwi 2016 (CEST)

17 kwietnia

16 kwietnia

 • Jakiś czas temu powstało nowe narzędzie dostępne dla administratorów i operatorów botów pod nazwą Quick ReCat. Umożliwia ono w bardzo szybki sposób, przy użyciu kilku kliknięć przenoszenie kategorii pod nowe nazwy wraz ze znajdującymi się w nich artykułami. Narzędzie jest raczej sprawne, przy jego użyciu zostało wykonanych już kilka tysięcy edycji, jednak w przypadku wystąpienia błędów – prosimy o zgłaszanie autorowi. Tym szczęśliwcem jest Tufor, za co ma m.in. moją wdzięczność :) Zachęcam też innych użytkowników do zgłaszania takich przenosin do poprawnych kategorii, o ile oczywiście jest to w jakiś sposób uzasadnione (błędne nazwy kategorii, literówki, zbyt ogólne kategorie itd.). Emptywords (dyskusja) 14:47, 16 kwi 2016 (CEST)

15 kwietnia

12 kwietnia

 • Kaszubska Wikipedia ma już 5000 haseł! Jako pięciotysięczne zostało napisane hasło Adam Hebel.
  Kaszëbskô Wikipediô mô ju 5000 artiklów! Jakò piãctësãczny òstôł napisóny artikel Adóm Hébel.

11 kwietnia

9 kwietnia

 • Medal PL.svg
  W związku z tym, że na stronie głównej, obok świeżo odznaczonych AnM, zaczęły być też prezentowane artykuły na medal odznaczone wcześniej, byłoby wskazane, aby autorzy lub współautorzy haseł medalowych zaglądnęli do haseł i na stronę dyskusji, aby sprawdzić w jakim są stanie, i ewentualnie poprawili niedziałające linki czy zgłoszone błędy, chodzi o taki mały lifting artykułu. Hortensja (dyskusja) 17:38, 9 kwi 2016 (CEST)

4 kwietnia

 • Rozpoczął się kolejny tydzień w ramach konkursu CEE Spring 2016. W tym tygodniu piszemy hasła o Serbii, Republice Serbskiej i o Rosji. Trzy osoby, które dodadzą najwięcej treści w nowych lub rozbudowywanych hasłach w tym tygodniu wygrają odpowiednio 60, 80 i 100 zł na wybrane przez siebie źródła wiedzy. Magalia (dyskusja) 14:51, 4 kwi 2016 (CEST)

1 kwietnia


Ostatnio w Kawiarence (WP:BAR)

3 maj 2016

2 maj 2016

1 maj 2016

Śledzenie zmian na tej stronie bez wchodzenia na nią nie działa. Część rubryk wykorzystuje strony specjalne, inne można obserwować, ale część z nich jest obsługiwana przez boty, które domyślnie nie są widoczne w Obserwowanych.