Wikipedia:Portal wikipedystów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Współpraca – informacje o inicjatywach, do których warto dołączyć, o rolach i zadaniach wikipedystów, przybornikach, metodach podejmowania decyzji.
Ciekawostka czy zadanie na dziś?
Ciekawostka Jeżeli chcemy edytować szablon wykorzystany na stronie, ale nie znamy jego nazwy ani nie chcemy go wyszukiwać, edytujemy stronę w trybie kodu źródłowego, zjeżdżamy na sam dół i rozwijamy tekst „Szablony użyte w tym artykule:”. Więcej…
Aktualnie trwająe
Społeczność – strony opisujące sylwetki wikipedystów, subkulturę (w tym dowcipy i choroby!), kanały komunikacji i sposoby rozwiązywania konfliktów.
1900 zdeklarowanych wikipedystów, 3692 użytkowników, którzy byli aktywni w ciągu ostatniego miesiąca i 769 685 osób, które mają założone własne konta. Dzisiaj są urodziny: Megaemce i Freese.
Ostatnio na tablicy ogłoszeń (WP:TO)e

26 sierpnia

23 sierpnia

  • Wczoraj pojawiła się nowa funkcja eksperymentalna „Ores”. Jest to narzędzie wykorzystujące maszynowe uczenie się. Po włączeniu, na stronie Ostatnich zmian oraz w Obserwowanych podświetla edycje, które zostały uznane przez narzędzie za szkodliwe. Dodatkowo na stronie Specjalna:Wkład pojawia się kwadracik „Pokaż tylko edycje wymagające przejrzenia”. tufor (dyskusja) 11:52, 23 sie 2016 (CEST)
  • Wikipedysta Orem zrzekł się uprawnień administratora. Tar Lócesilion (queta) 15:15, 23 sie 2016 (CEST)

18 sierpnia

16 sierpnia

10 sierpnia

  • Jesteśmy już na półmetku konkursu fotograficznego WikiWakacje. Zdjęcia (świetne!) już spływają, ale nikt chyba nie zauważył, że można również brać udział w konkursie poprzez pisanie haseł i ilustrowanie ich konkursowymi zdjęciami. Autor największej liczby artykułów otrzyma nagrodę specjalną. Zapraszamy na stronę konkursu Magalia (dyskusja) 15:21, 10 sie 2016 (CEST)

8 sierpnia

  • Jeszcze do północy można pisać nowe artykuły w ramach kolejnej edycji DNA. Serdecznie zapraszam do udziału. Tournasol Demande-moi! 19:22, 8 sie 2016 (CEST)
  • Już od prawie 20 godzin trwa specjalna akcja Tygodni Tematycznych. Do 21 sierpnia, czyli przez dwa tygodnie, tworzymy oraz poprawiamy artykuły poświęcone igrzyskom olimpijskim, nie tylko tegorocznym. W imieniu uczestników Wikiprojektu, RoodyAlien (dyskusja) 19:49, 8 sie 2016 (CEST)

5 sierpnia

4 sierpnia

  • Pojawiła się nowa funkcja eksperymentalna „Suwak wersji” (RevisionSlider), która może być przydatna przy przeglądaniu zmian na stronach. Więcej informacji znajduje się na tej stronie. tufor (dyskusja) 10:56, 4 sie 2016 (CEST)
  • W ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne serdecznie zapraszam na wyjątkowo krótką akcję – Weekend z Kinematografią. Akcja będzie trwała od piątku do niedzieli i liczę na duże zainteresowanie. W imieniu uczestników Wikiprojektu, ℒℯvℯℓ91 słucham 20:45, 4 sie 2016 (CEST)

3 sierpnia

2 sierpnia

  • Tradycyjnie już jak co roku poznańscy (i nie tylko poznańscy) wikipedyści spotkają się na Wikigrillu, a więc na (POV!) najfajniejszym wikispotkaniu w całym wikiświecie. 21 sierpnia 2016 bierzcie chłopaków, dziewczyny, żony, mężów, dzieci małe i duże, uszykujcie grillowe smakołyki i meldujcie się w Poznaniu. Zapraszamy! Magalia (dyskusja) 15:09, 2 sie 2016 (CEST)
  • Ponieważ liczniki głosowań BeauBota przestały działać zaczął je generować mastiBot. Nowy adres strony http://tools.wikimedia.pl/~masti/votes.html masti <dyskusja> 16:34, 2 sie 2016 (CEST)


Ostatnio w Kawiarence (WP:BAR)

30 sie 2016

29 sie 2016

28 sie 2016

Śledzenie zmian na tej stronie bez wchodzenia na nią nie działa. Część rubryk wykorzystuje strony specjalne, inne można obserwować, ale część z nich jest obsługiwana przez boty, które domyślnie nie są widoczne w Obserwowanych.