Labirynt Śmierci (gra)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Labirynt Śmierci
Autor Eric Lee Smith
Wydawca Simulations Publications Inc.
Liczba graczy 1-6
Czas gry 90-120 minut

Labirynt Śmierci (ang. Citadel of Blood) – gra planszowa wydana w 1982 roku przez firmę SPI (Simulations Publications Inc.), której autorem jest Eric Lee Smith[1]. W Polsce grę wydała, bez praw licencyjnych, firma Encore.

Jest to krótka (90-120 min.) i prosta gra przygodowa (z elementami RPG), której akcja zlokalizowana jest w tytułowym labiryncie. Gracze (1-6 osób) wcielają się w drużynę bohaterów (trzech bohaterów i trzech uczniów), posiadających specyficzne umiejętności, którzy współpracują ze sobą poszukując w labiryncie celu gry – czarnych wrót i ich zniszczenia.

Interesującą innowacją gry jest plansza, która jest losowana z dużego zestawu żetonów przedstawiających poszczególne elementy planszy (komnaty i korytarze) oraz znaleziska (przedmioty, przejścia na inne poziomy). Gracz lub gracze, poruszający drużyną, za każdym razem przy ruchu dobierają pasujący do już istniejącego układu kolejny żeton planszy, tworząc z każdą nową rozgrywką inny układ labiryntu, niekiedy znacznie różnicujący trudność gry poprzez schodzenie na niższe, trudniejsze, poziomy labiryntu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Herb Levy: GAME CLASSICS: CITADEL OF BLOOD (ang.). [dostęp 2014-03-07].