Pendragon: Wędrowiec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pendragon: Wędrowiec (tytuł oryg. The Merchant of Death) – powieść fantasy amerykańskiego pisarza D.J. MacHale’a wydana w 2002. Pierwsza część cyklu.

Opis fabuły[edytuj]

Bobby Pendragon to zwyczajny nastolatek, ma siostrę, psa, rodziców. Gra w koszykówkę i podkochuje się w koleżance ze szkoły Courtney Chetwynde. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia...

Okazuje się, że Bobby jest jednym z Wędrowców, osób, które podróżują między różnymi strefami, aby zachować w nich ład. Wędrowcem jest także jego wujek, Press. Przeciwko nim jest jeden z Wędrowców - Saint Dane, który ma odwrotną misję. Chce stoczyć strefy w chaos. Na początku Bobby trafia na Denduron, strefę, która przypomina nasze ziemskie średniowiecze. Musi wykryć punkt zwrotny strefy - jest to wydarzenie, którego przebieg zmienia przyszłość danej strefy - stacza ją w chaos lub wręcz przeciwnie. Press ma mu pomóc w tym zadaniu, jednak już na początku zostaje porwany. Przed Pendragonem, świeżo upieczonym Wędrowcem, staje więc jeszcze jedno niebezpieczne zadanie. Tymczasem na Drugiej Ziemi, czyli w domu, w rodzinnym Stony Brook Bobby'ego staje się dziwna rzecz. Znika jego dom, rodzina, wszystkie informacje o nich. Nikt nie pamięta o Pendragonach...prawie nikt. Jego przyjaciele, Mark i Courtney postanawiają go odnaleźć, ale nagle za pomocą magicznego pierścienia otrzymują dziennik #1 - kartki, na których Bobby zapisuje swoje przygody.