Dyskusja:Golf: Różnice pomiędzy wersjami

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Usunięta treść Dodana treść
Mcuch (dyskusja | edycje)
m sygestia uzunięcia condor i ostrish
drobne merytoryczne
Linia 1: Linia 1:
--[[Specjalna:Wkład/46.215.158.177|46.215.158.177]] ([[Dyskusja wikipedysty:46.215.158.177|dyskusja]]) 00:51, 12 lut 2017 (CET)Pozwolę sobie edytować podrozdział "cykl rozgrywek", bo informacje w nim zawarte nie są do końca prawdziwe, a już w ogóle nie są zrozumiałe, zwłaszcza dla laika. Punkty dodatnie za skończenie dołka poniżej par i ujemne za skończenie dołka powyżej par, a za chwilę informacja, że wygrywa zawodnik z najmniejszą ilością punktów? Coś tu się chyba komuś pomieszało. Info o najmniejszej ilości punktów (strzałów) jest jak najbardziej poprawne, ale nie w zestawieniu z tym, co opisałam wcześniej...
'''Tekst przed edycją:'''
Rozgrywka w golfie polega na zaliczeniu przez zawodnika wszystkich dołków na polu. Zaliczanie dołka zaczyna się od tee box, gdzie znajduje się oznakowane miejsce, na którym umieszcza się piłkę. Po pierwszym uderzeniu kijem piłka wykonuje lot w powietrzu i ląduje gdzieś na pasie do dołka (fairway) lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie (green). Zawodnik przemieszcza się do miejsca, gdzie piłka się zatrzymała, i wykonuje kolejne uderzenie. Cykl ten jest powtarzany aż do momentu umieszczenia piłki w dołku. Gdy gracz zdoła umieścić piłkę w dołku przy użyciu mniejszej liczby uderzeń niż liczba nominalna dołka (tzw. "par", np. "par 3" - dołek do rozegrania w 3 uderzeniach), otrzymuje punkty dodatnie równe różnicy uderzeń i liczby nominalnej. Gdy wykona w tym celu więcej uderzeń niż wynosi liczba nominalna, dostaje punkty ujemne liczone na tej samej zasadzie co punkty dodatnie. Po przejściu zawodnika przez wszystkie dołki zlicza się jego punkty.


W rozgrywkach indywidualnych gracze przechodzą pole dwa, trzy lub cztery razy i wygrywa ten, który zdobędzie łącznie najmniej punktów. Zawody drużynowe są rozgrywane zwykle w formatach foursome (dwaj zawodnicy grają jedną piłką na zmianę) i fourball (dwaj zawodnicy w drużynie, każdy gra swoją piłką, a do wyniku drużyny jest liczony na każdym dołku lepszy wynik).
Mariusz Cuch: Sugeruję wywalenie condor (Par -4) i ostris (Par -5) - zagranie PAR 5 jednym uderzeniem (czyli condor: PAR 5 - 4) jeszcze się nikomu nie zdarzyło (dołki 450-550m a tyle nikt nie zagra kijem na polu), tym bardziej PAR 6, które są jeszcze dłuższe i niezwykle rzadkie. Jest to nic nie wnoszące teoretyzowanie.

'''Tekst po edycji:'''
Rozgrywka w golfie polega na zaliczeniu przez zawodnika wszystkich dołków na polu. Zaliczanie dołka zaczyna się od tee box, gdzie znajduje się oznakowane miejsce, na którym umieszcza się piłkę. Po pierwszym uderzeniu kijem piłka wykonuje lot w powietrzu i powinna wylądować na pasie krótko ściętej trawy (fairway) lub w jego sąsiedztwie (zazwyczaj wyżej ścięta trawa - rough). Piłka może jednak wylądować również w hazardach (bunkier i hazard wodny), wylecieć poza teren pola (out of bounce) lub przyjąć inną, niepożądaną pozycję. Zawodnik przemieszcza się do miejsca, gdzie piłka się zatrzymała, i wykonuje kolejne uderzenie. Cykl ten jest powtarzany aż do momentu umieszczenia piłki na greenie, czyli obszaru bardzo krótko ściętej trawy, na którym piłkę się toczy do dołka. Gracz dąży do tego, by piłkę w dołku umieścić w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Po każdym dołku gracze zapisują sobie wzajemnie wyniki, które potem są zliczanie, określa się ich stosunek do par pola (par - professional average result, np. jeśli par pola wynosi 72 uderzenia, a gracz ukończy turniej z wynikiem 90, stosunek jego wyniku do par pola wynosi +18).

W rozgrywkach indywidualnych gracze przechodzą pole dwa, trzy lub cztery razy i wygrywa ten, który wykona najmniej uderzeń. Zawody drużynowe są rozgrywane zwykle w formatach foursome (dwaj zawodnicy grają jedną piłką na zmianę) i fourball (dwaj zawodnicy w drużynie, każdy gra swoją piłką, a do wyniku drużyny jest liczony na każdym dołku lepszy wynik).

'''Pozdrawiam'''
--[[Specjalna:Wkład/46.215.158.177|46.215.158.177]] ([[Dyskusja wikipedysty:46.215.158.177|dyskusja]]) 00:51, 12 lut 2017 (CET)Mariusz Cuch: Sugeruję wywalenie condor (Par -4) i ostris (Par -5) - zagranie PAR 5 jednym uderzeniem (czyli condor: PAR 5 - 4) jeszcze się nikomu nie zdarzyło (dołki 450-550m a tyle nikt nie zagra kijem na polu), tym bardziej PAR 6, które są jeszcze dłuższe i niezwykle rzadkie. Jest to nic nie wnoszące teoretyzowanie.





Wersja z 01:51, 12 lut 2017

--46.215.158.177 (dyskusja) 00:51, 12 lut 2017 (CET)Pozwolę sobie edytować podrozdział "cykl rozgrywek", bo informacje w nim zawarte nie są do końca prawdziwe, a już w ogóle nie są zrozumiałe, zwłaszcza dla laika. Punkty dodatnie za skończenie dołka poniżej par i ujemne za skończenie dołka powyżej par, a za chwilę informacja, że wygrywa zawodnik z najmniejszą ilością punktów? Coś tu się chyba komuś pomieszało. Info o najmniejszej ilości punktów (strzałów) jest jak najbardziej poprawne, ale nie w zestawieniu z tym, co opisałam wcześniej... Tekst przed edycją: Rozgrywka w golfie polega na zaliczeniu przez zawodnika wszystkich dołków na polu. Zaliczanie dołka zaczyna się od tee box, gdzie znajduje się oznakowane miejsce, na którym umieszcza się piłkę. Po pierwszym uderzeniu kijem piłka wykonuje lot w powietrzu i ląduje gdzieś na pasie do dołka (fairway) lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie (green). Zawodnik przemieszcza się do miejsca, gdzie piłka się zatrzymała, i wykonuje kolejne uderzenie. Cykl ten jest powtarzany aż do momentu umieszczenia piłki w dołku. Gdy gracz zdoła umieścić piłkę w dołku przy użyciu mniejszej liczby uderzeń niż liczba nominalna dołka (tzw. "par", np. "par 3" - dołek do rozegrania w 3 uderzeniach), otrzymuje punkty dodatnie równe różnicy uderzeń i liczby nominalnej. Gdy wykona w tym celu więcej uderzeń niż wynosi liczba nominalna, dostaje punkty ujemne liczone na tej samej zasadzie co punkty dodatnie. Po przejściu zawodnika przez wszystkie dołki zlicza się jego punkty.[odpowiedz]

W rozgrywkach indywidualnych gracze przechodzą pole dwa, trzy lub cztery razy i wygrywa ten, który zdobędzie łącznie najmniej punktów. Zawody drużynowe są rozgrywane zwykle w formatach foursome (dwaj zawodnicy grają jedną piłką na zmianę) i fourball (dwaj zawodnicy w drużynie, każdy gra swoją piłką, a do wyniku drużyny jest liczony na każdym dołku lepszy wynik).

Tekst po edycji: Rozgrywka w golfie polega na zaliczeniu przez zawodnika wszystkich dołków na polu. Zaliczanie dołka zaczyna się od tee box, gdzie znajduje się oznakowane miejsce, na którym umieszcza się piłkę. Po pierwszym uderzeniu kijem piłka wykonuje lot w powietrzu i powinna wylądować na pasie krótko ściętej trawy (fairway) lub w jego sąsiedztwie (zazwyczaj wyżej ścięta trawa - rough). Piłka może jednak wylądować również w hazardach (bunkier i hazard wodny), wylecieć poza teren pola (out of bounce) lub przyjąć inną, niepożądaną pozycję. Zawodnik przemieszcza się do miejsca, gdzie piłka się zatrzymała, i wykonuje kolejne uderzenie. Cykl ten jest powtarzany aż do momentu umieszczenia piłki na greenie, czyli obszaru bardzo krótko ściętej trawy, na którym piłkę się toczy do dołka. Gracz dąży do tego, by piłkę w dołku umieścić w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Po każdym dołku gracze zapisują sobie wzajemnie wyniki, które potem są zliczanie, określa się ich stosunek do par pola (par - professional average result, np. jeśli par pola wynosi 72 uderzenia, a gracz ukończy turniej z wynikiem 90, stosunek jego wyniku do par pola wynosi +18).

W rozgrywkach indywidualnych gracze przechodzą pole dwa, trzy lub cztery razy i wygrywa ten, który wykona najmniej uderzeń. Zawody drużynowe są rozgrywane zwykle w formatach foursome (dwaj zawodnicy grają jedną piłką na zmianę) i fourball (dwaj zawodnicy w drużynie, każdy gra swoją piłką, a do wyniku drużyny jest liczony na każdym dołku lepszy wynik).

Pozdrawiam --46.215.158.177 (dyskusja) 00:51, 12 lut 2017 (CET)Mariusz Cuch: Sugeruję wywalenie condor (Par -4) i ostris (Par -5) - zagranie PAR 5 jednym uderzeniem (czyli condor: PAR 5 - 4) jeszcze się nikomu nie zdarzyło (dołki 450-550m a tyle nikt nie zagra kijem na polu), tym bardziej PAR 6, które są jeszcze dłuższe i niezwykle rzadkie. Jest to nic nie wnoszące teoretyzowanie.[odpowiedz]


Question: Has There Ever Been a Hole-in-One on a Par-5 Hole? Most holes-in-one come on par-3 holes, obviously. A few have even been scored on longer par-4 holes (making them double-eagles as well as aces). But has anyone ever aced a par-5 hole? Answer: Yes, it's happened at least several times.

Since almost nobody - even with today's supercharged equipment - can hit a 500-yard drive, the best place to look for par-5 aces are on those par-5 holes that are severe doglegs, or are even a bit horseshoe-shaped. On such holes, an intrepid long-hitter can attempt to cut a corner or clear trees or other hazards in order to go straight at the green, rather than playing around the dogleg in a normal fashion.

Ogólnopolski Dzień Golfa

http://terazgolf.pl - myślę, że warto włączyć do informacji o polskim golfie. Ogólnopolski Dzień Golfa to sposób na propagowanie i rozwój golfa w Polsce, poprzez min. bezpłatne lekcje gry, które prowadzą najlepsi instruktorzy.