Przejdź do zawartości

Dyskusja:CNG

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

W jaki sposób mam zamieścić link do strony zawierającej aktualną listę stacji CNG w Polsce ? Ta, która jest na końcu artykułu jest dawno nieaktualna, a jak próbowałem dodać inną aktualną, to ten link został usunięty :-((

Podawanie tutaj nieaktualnych danych wprowadza w błąd kierowców NGV (do których sam należę) i sympatyków CNG. Czy może mi ktoś pomóc ?

Zmiana linku

[edytuj kod]

Kolega poradził mi zmianę istniejącego linku, a nie dodawanie nowego. Teraz link prowadzi już do aktualnej listy stacji CNG.

Zobaczymy, może nikt go nie skasuje...

Od dłuższego czasu w haśle 'CNG' na wikipedii znajdują się linki zewnętrzne do alfabetycznego spisu stacji CNG w Polsce, wykazu list stacji CNG w Europie oraz wykazu autobusów CNG w Polsce. Wszystkie te materiały są bezustannie aktualizowane i zawierają najświeższe, ogólnodostępne informacje na temat CNG w Internecie.

Źródła

[edytuj kod]

Poproszę o źródła tej informacji ze zniżką przejazdów po amerykańskich autostradach.

Opłacalnośc instalacji CNG w silnikach z zapłonem samoczynnym

[edytuj kod]

Usunąłem informacje że CNG nie opłaca się w silnikach z zapłonem samoczynnym oraz że potrzeba dobudowania zapłonu iskrowego ponieważ nie jest to jedyny sposób konwersji a tylko jeden z możliwych, rzadziej stosowanu. Co do opłacalności tak jak podałem w linku do strony pkmgdynia.pl MAN produkuje autobusy z silnikiem Diesla dostosowane do CNG i jest to zdecydowanie opłacalne, pkmgdynia podaje w tym właśnie linku jakie oszczędności na paliwie w stosunku do ON z tego płyną. Gdyby z tego nie płynęły oszczędności, to nikt nie budowałby stacji CNG a powstają one zawsze pod potrzeby komunikacji miejskiej. Dodałem też zalety CNG jako paliwa ponieważ w dotychczasowej postaci artykuł mógł jedynie zniechęcać potencjalnego zainteresowanego zakupem auta do zainteresowania się tym paliwem. Sam jeżdżę autem na CNG i wad nie odczuwam.

Źródła zasilania w CNG

[edytuj kod]

Czy domowe (garażowe) sprężarki to rozwiązanie szeroko praktykowane (i opłacalne) czy też tylko "krzyk rozpaczy" wobec ograniczonych możliwości tankowania "?