Dyskusja:Rogoźno
Transport
[edytuj kod]Na 100% podałem poprawne informacje. Przez Rogoźno przebiega linia kolejowa Poznań POD - Piła Główna, natomiast z Piły Głównej odchodzi odcinek Piła Gł - Szczecinek - Słupsk oraz Szczecinek - Białogard.
Jak coś to polecam http://kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=11&okno=start
No11
Ze zgłoś błąd
[edytuj kod]W tabeli opisujacej kasztelanow rogozińskich wymieniono Janusza Furmana jako herbownego h "Grzymala" podczas gdy w rzeczywistosci byl on herbownym h. "Doliwa" (patrz adopcje Unni w Horodle i Teki Dworzaczka)
Zgłosił: 217.190.240.132 (dyskusja) 23:30, 8 kwi 2010 (CEST)
macewy na Nowym Rynku
[edytuj kod]Płyty nagrobne z macew pochodzących ze zniszczonego przez Niemców cmentarz żydowskiego Niemcy wykorzystali do położenia kostki przed magistratem. Kostkę tę usunięto chyba w latach 60-tych ub. wieku. Ulice wokół placu im. Karola Marcinkowskiego (Nowego Rynku)wybrukowane były zwykłymi kamieniami, t.zw. "kocimi łbami" a nie macewami. Tak więc pod "asfalem" na ulicach wokół Nowego Rynku nie ma żadnej pozostałości po antyżydowskich działaniach Niemców w czsach II-ej wojny światowej. Peerelowscy włodarze Rogoźna jak z tego wynika niczego nie zamietli pod asfalt, a to co po NIemcach należało usunąć usunęli.