Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg drużynowy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ZIO 2006: Bieg drużynowy kobiet
Speed skating pictogram.svg
 Niemcy Gold medal olympic.svg
 Kanada Silver medal olympic.svg
 Rosja Bronze medal olympic.svg
Łyżwiarstwo szybkie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Speed skating pictogram.svg
500 m kobiety mężczyźni
1 000 m kobiety mężczyźni
1 500 m kobiety mężczyźni
3 000 m kobiety
5 000 m kobiety mężczyźni
10 000 m mężczyźni
Bieg Drużynowy kobiety mężczyźni

Bieg drużynowy kobiet w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 rozegrano w dniach 15-16 lutego w Oval Lingotto. Mistrzostwo olimpijskie wywalczyła drużyna niemiecka.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Ćwierćfinał 1
1  Rosja Jekatierina Abramowa
Galina Lichaczowa
Jekatierina Łobyszewa
3:05,93 Półfinał 1
2  Chiny Ji Jia
Wang Fei
Zhang Xiaolei
3:08,29 +2,36 Finał D
Ćwierćfinał 2
1  Japonia Eriko Ishino
Hiromi Otsu
Maki Tabata
Półfinał 1
2  Norwegia Annette Bjelkevik
Hedvig Bjelkevik
Maren Haugli
Dogonione +1 okr. Finał D
Ćwierćfinał 3
1  Kanada Kristina Groves
Cindy Klassen
Christine Nesbitt
3:01,24 Półfinał 2
2 Stany Zjednoczone USA Maria Lamb
Catherine Raney
Jennifer Rodriguez
3:04,59 +3,35 Finał C
Ćwierćfinał 4
1  Niemcy Daniela Anschütz
Anni Friesinger
Claudia Pechstein
3:01,52 Półfinał 2
2  Holandia Renate Groenewold
Paulien van Deutekom
Ireen Wüst
3:03,65 +2,13 Finał C

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Półfinał 1
1.  Niemcy Daniela Anschütz
Anni Friesinger
Claudia Pechstein
3:02,72 Finał A
2.  Rosja Jekatierina Abramowa
Galina Lichaczowa
Jekatierina Łobyszewa
3:07,42 +4,70 Finał B
Półfinał 2
1.  Kanada Kristina Groves
Clara Hughes
Cindy Klassen
3:02,13 Finał A
2.  Japonia Eriko Ishino
Nami Nemoto
Maki Tabata
3:05.95 +3,82 Finał B

Finały[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Zawodnicy Czas Strata Uwagi
Finał A
Gold medal icon.svg  Niemcy Daniela Anschütz
Anni Friesinger
Claudia Pechstein
3:44,46
Silver medal icon.svg  Kanada Kristina Groves
Clara Hughes
Christine Nesbitt
3:47,28 +2,82
Finał B
Bronze medal icon.svg  Rosja Jekatierina Abramowa
Jekatierina Łobyszewa
Swietłana Wysokowa
4.  Japonia Eriko Ishino
Nami Nemoto
Maki Tabata
Dogonione +1 okr.
Finał C
5.  Holandia Gretha Smit
Paulien van Deutekom
Ireen Wüst
3:04,22
6. Stany Zjednoczone USA Margaret Crowley
Maria Lamb
Catherine Raney
3:05,62 +1,40
Finał D
7.  Norwegia Annette Bjelkevik
Hedvig Bjelkevik
Maren Haugli
3:06,20
8.  Chiny Ji Jia
Wang Fei
Zhang Xiaolei
3:06,91 +0,71

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]