21:37

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z 21:37 (książka))
21:37
Autor

Mariusz Czubaj

Tematyka

kryminalno-obyczajowa

Typ utworu

kryminał

Wydanie oryginalne
Miejsce wydania

Polska

Język

polski

Data wydania

2008

Wydawca

W.A.B.

21:37powieść kryminalna polskiego pisarza Mariusza Czubaja, pierwsza część przygód profilera Rudolfa Heinza. Akcja książki toczy się wiosną 2007 w Warszawie oraz na Śląsku.

Pierwsze wydanie książki ukazało się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2008. Autor otrzymał w 2009 za tę książkę Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Treść[edytuj | edytuj kod]

Wiosną 2007 w Warszawie, w okolicach Centrum Olimpijskiego, zostają odnalezione zwłoki dwóch uduszonych mężczyzn z workami na głowach. Śledztwo wykazuje, iż zmarli należeli do kleryków z pobliskiego żoliborskiego seminarium duchownego. Szczególne okoliczności zbrodni powodują powołanie specjalnej grupy operacyjnej, do której powołany zostaje także Rudolf Heinz – kształcony między innymi w ośrodku FBI w Quantico – specjalista od budowania portretów psychologicznych. Wraz z biegiem sprawy staje się ona coraz bardziej delikatna, gdyż podejrzenia kierują się ku wpływowym i szanowanym osobom, między innymi ku przełożonym z seminarium, a także ku znanym biznesmenom. Dodatkową komplikacją śledztwa staje się działający na Śląsku zabójca samotnych kobiet.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Mariusz Czubaj: 21:37. Warszawa: W.A.B., 2008, seria: Mroczna seria. ISBN 978-83-7414-530-5.