Adobe InCopy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Adobe InCopy
Logo Adobe InCopy
Logo programu
Autor Adobe Inc.
Aktualna wersja stabilna InCopy CC 2020 v.15.0, listopad 2019
System operacyjny Microsoft Windows, Mac OS
Licencja komercyjna
Strona internetowa

Adobe InCopyedytor tekstu stworzony przez Adobe Systems. Jest silnie zintegrowany z Adobe InDesign, co umożliwia efektywną współpracę redaktorów i projektantów. Początkowo sprzedawany oddzielnie, nie wchodził w skład żadnej wersji pakietu Creative Suite. Obecnie jest częścią Creative Cloud. To oprogramowanie jest wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia publikacji, m.in. gazet i czasopism.

InCopy udostępnia narzędzia do pisania, edycji, projektowania (style, czcionki itp.) oraz publikacji. Oprogramowanie zawiera standardowe funkcje edytora tekstu (m.in. sprawdzanie pisowni czy ustawienia akapitów, monitorując przy tym cały czas liczbę słów i stron całego dokumentu). Edytor pozwala ustalić w sposób wizualny i ręczny każdy element projektu.

Głównym konkurentem InCopy jest Quark CopyDesk, który został po raz pierwszy wydany w 1991 roku.

Integracja z programem InDesign[edytuj | edytuj kod]

InCopy zespolony jest z InDesign co pozwala na wspólną pracę autorów, redaktorów i projektantów nad tą samą stroną lub całym dokumentem. Projektant tworzy układ strony za pomocą InDesign, a redaktorzy jednocześnie edytują poszczególne rozdziały w InCopy. Praca całego zespołu w jednym momencie nad tym samym projektem możliwa jest za pośrednictwem systemu zarządzania Adobe LiveEdit.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]