Amerykański smok Jake Long (seria 2)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Amerykański smok Jake Long
(seria pierwsza)
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Twórcy Jeff Goode
Liczba odcinków 31
Lista odcinków
Produkcja
Czas trwania odcinka 22 minuty
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji  Stany Zjednoczone
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone Disney Channel
Polska Disney Channel/Disney XD
Pierwsza emisja Stany Zjednoczone 10 czerwca 2006 – 1 września 2007
Polska 2007 – 28 lipca 2008[A]
Lata emisji 2006-2007
Status zakończony
Chronologia
Poprzednik Seria pierwsza

Premierowe odcinki drugiej serii serialu Amerykański smok Jake Long emitowane były od 2007 do 28 lipca 2008[A] na kanale Disney Channel, zaś od 19 września 2009 do 2010 na kanale Disney XD.

Postaci[edytuj | edytuj kod]

Główne[edytuj | edytuj kod]

Bohater Amerykański dubbing Polski dubbing
Jake Long Danté Basco Artur Pontek
Luong Lao Shi Keone Young Andrzej Blumenfeld
Fu Hau John DiMaggio Jacek Bursztynowicz
Spud Charlie Finn Jakub Snochowski
Trixie Carter Miss Kittie Monika Pikuła
Rose Mae Whitman Joanna Węgrzynowska
Haley Kay Long Amy Bruckner Joanna Pach (z wyj. odc. 25)
Julia Kołakowska (odc. 25)

Seria[edytuj | edytuj kod]

Seria Odcinki Pierwsza emisja na Disney Channel Ostatnia emisja na Disney Channel Pierwsza emisja na Disney XD Ostatnia emisja na Disney XD
2 31 2007 28 lipca 2008[A] 19 września 2009 26 września 2010
  • A^ Ostatni odcinek serii wyemitowano 28 lipca 2008, jednak pominięto trzy - jeden z nich został wyemitowany 14 marca 2009, a dwa kolejne na kanale Disney XD, 16 i 30 stycznia 2010.

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Premiera na Disney Channel Premiera na Disney XD
22
Według przepisu
Half Baked
2007
wrzesień/październik 2009
Jake ciężko znosi rozstanie z Rose (ciągle mu się ona śni - ucieka przed nim a on nie może jej dogonić... Pozostawia po sobie tylko maskę Łowczyni), ale nie poddaje się tak łatwo - prosi Fu o sporządzenie magicznej mikstury, dzięki której zobaczyłby się ze swoją ukochaną. Do mikstury potrzebny jest jad Krylocka, więc smok wyrusza na jego poszukiwanie. W czasie, gdy Fu i Jake sporządzali mieszankę, Trixie i Spud pomagali chłopakowi w zadaniu domowym - musieli upiec babeczki na festyn szkolny. Niestety składniki zostały źle pomieszane, przez co jad potwora dostał się do ciastek. Zrozpaczony Jake nie może przyjąć tego, że jedynym rozwiązaniem jest zabicie właściciela jadu, a przez to nigdy nie zobaczy Rose. Czy chłopak wybierze właściwe wyjście?
23
Obrońca Klepsydry
Hero of the Hourglass
2007
wrzesień/październik 2009
Podczas walki z Łowcą na dachu stadionu, Jake zostaje zrzucony z dachu i spada na publiczność oglądającą mecz. Gdy tata Jake'a widzi syna w telewizji, daje mu szlaban. Jake ma dosyć ukrywania swej tożsamości przed ojcem. Używa zdobytej podczas walki klepsydry przenoszącej w czasie, aby prawda wyszła na jaw. Przenosi się do roku 1986, kiedy Susan miała dać Jonathanowi list mówiący o tym, że pochodzi z rodziny smoków. Gdy Jonathan odczytuje list, sprawy zaczynają się komplikować. Jake musi pogodzić rodziców zanim będzie za późno.
24
Zmiany
Bring It On
2007
19 września 2009
Jake ze swoją klasą wybiera się do muzeum. Profesor Rotwood zrzuca rzeźbę, która tocząc się po schodach przebudza jedną z trzech złowrogich Gorgon. Fu Hau opowiada, jak pokonać Gorgony, które uczyniły służącymi szkolną drużynę cheerleaderek. Wkrótce Trixie zmienia się w cheerleaderkę, a Spud w dzielnego rycerza. Trixie zawiera przyjaźń z cheerleaderkami. Wkrótce Trixie również zostaje służącą sióstr siejących zniszczenie. Spud i Jake ruszają jej na ratunek.
25
Akademia
The Academy
2007
październik 2009
Jake wraz ze Spudem przebierają się za Łowców i przybywają do ich Akademii jako #88 i #89 - mają za zadanie dostać się do głównego komputera i dowiedzieć się, co knuje Łowca. Jake spotyka tam Rose - całą i zdrową. Pomaga im ona zdobyć dane, lecz ostatecznie Łowcy łapią Jake'a i każą Łowczyni go zabić. Smok wymyśla sprytny plan, by on i Rose wyszli z tego cało - przed walką wypija miksturę, która powoduje "chwilową" śmierć. Plan udaje się. Ostatecznie Rose wraca do szkoły Jake'a, jednak muszą ograniczyć swoje kontakty.
26
Rodzinny interes
Family Business
2007
październik 2009
W czasie walki z goblinami, Jake odnosi porażkę. Niespodziewanie przylatuje Haley (jego siostra) i pokonuje ich bez problemu. Okazało się że Haley trenuje, aby brać udział w smoczych misjach. Jake niepokoi się, ponieważ w magicznej gazecie ma wyjść o nim artykuł, a Haley może go popsuć. Gdy magiczna prasa zwraca uwagę na Haley, chłopak dosypuje jej do napoju proszku, po którym traci moc. Chwilę później Haley porwywają gobliny. Dzięki nietypowemu gościowi Fu Hau'a, kosiarzowi Morty'emu, Jake ratuje siostrę.
27
Czasami marzenia pryskają
Something Fishy This Way Comes
2007
październik/listopad 2009
Dyrektor Dolores Derceto postanawia dowiedzieć się więcej na temat Jake'a, który ma coraz słabsze oceny. Tymczasem Jake odwiedza miasto syren, w którym dowiaduje się od swojej przyjaciółki Silver, że Kelpia – potwór czerpiący moc z dusz istot magicznych i przybierający ich ciało uciekła. Gdy Derceto zaczyna spotykać się z dziadkiem Jake'a, ten myśli, że to ona jest Kelpią. W tym przekonaniu utwierdzają go motywy roślinne w jej gabinecie. Ostatecznie okazuje się, że Kelpia przyjęła ciało partnerki Fu Hau'a z internetu – Betty 42. Jake rusza dziadkowi na ratunek.
28
Futrzanych świąt
Hairy Christmas
nieemitowany
30 stycznia 2010
W Nowym Jorku zbliża się Boże Narodzenie. Do miasta trafia dziecko Wielkiej Stopy, na które poluje Rotwood i klan Łowców. Tymczasem Jake wstydzi się świątecznych tradycji swojej rodziny. Dodatkowo musi uratować dziecko Wielkiej Stopy, zanim dorwą je Łowcy albo Rotwood. Pomagają mu przyjaciele – Trixie i Spud. W zamian za pomoc, Jake swoimi smoczymi mocami pomaga tacie Trixie dotrzeć do domu w Boże Narodzenie. Ostatecznie wszyscy spędzają te święta szczęśliwi.
29
Dojrzewam
Breakout
2007
październik/listopad 2009
Na twarzy Jake'a pojawiają się pryszcze. Okazuje się, że są to objawy wylinki – zmiany skóry przez smoka, która zachodzi co 10 lat. Jake wstydzi się pokazać Rose, która do niedawna uważała, że smoki są obleśne. Utrudnia im to wykonanie wspólnej pracy domowej. Tymczasem Łowca planuje zdobyć azteckie kryształowe czaszki, które pomogą mu w zniszczeniu wszystkich istot magicznych. Rose próbuje ostrzec Jake'a.
30
Co dwa smoki, to nie jeden
The Doppelganger Gang
2007
październik/listopad 2009
Jake ma na głowie dużo obowiązków i nie może się z nimi uporać. Na dodatek dziadek każe mu nauczyć się sztuki "klonowania", tzw. 'drugiego chi'. Jake wykorzystuje jedną z mikstur Fu i tworzy kilka swoich klonów, które wykonują za niego obowiązki. Niestety jeden z klonów okazuje się mroczną wersją amerykańskiego smoka. Jake wyrusza za nim w pogoń i pokonuje go. Od tej pory przyrzeka sobie, że wszystkie sprawy będzie załatwiał na własną rękę.
31
Co ci odbiera sen?
Dreamscape
2007
listopad 2009
Rotwood kazał Jake'owi napisać o znanym naukowcu. Razem z Rose idą do wnętrza Rotwooda gdzie jego sen to że dostał nagrode za pokazanie istoty magicznej. Okazuje się, że Jake nie zamknął drzwi i pojawiła się Chimera, potwór który mógł każdemu podokuczać podczas snu. Teraz Jake, Trixie, Spud i Rose muszą pokonać Chimerę. Pokonują ją dzięki snu Spuda, który sam ma własne miasto, Spudopolis. W czasie walki Rose dowiaduje się, że Łowcy ją porwali w chwilę po jej narodzinach. W wyniku podróży do snów nauczyciela Jake dochodzi do wniosku, że owym znanym naukowcem jest Rotwood.
32
Złoto głupców
Fool’s Gold
2007
listopad 2009
Jake jest zły na Brada, że ma więcej pieniędzy od niego. Tymczasem na karła Brocamasa napadają gobliny. Smok ratuje karła, w zamian otrzymując pracę w sklepie karłów i liczne bogactwa. Dziadek Jake'a każe mu oddać złoto, jednak chłopak nie chce stracić popularności w szkole. Brocamas zleca Jake'owi odnalezienie szkatułki elfów i przekazanie jej kupcowi. Okazuję się, że w szkatule jest kryształowa czaszka, a kupcą jest Łowca. Jake ma za złe karłowi, że handluje z Łowcą. Musi powstrzymać Łowcę i przechwycić aztecką czaszkę.
33
Statek miłości
The Love Cruise
2007
9 maja 2010
Jake i jego przyjaciele wybierają się w podróż statkiem. W tym samym czasie do sklepu dziadka przylatuje Kupidyn i zostawia Jake'owi strzały miłości, których ma pilnować. Chłopak zabiera je ze sobą na podróż. Gdy Jake dowiaduje się, że on i Rose nie mogą się spotykać i widzi dzieczynę w towarzystwie Brada, myśli że Rose już go nie kocha. Gdy strzała miłości trafia w dziewczynę, ta zaczyna nienawidzić Jake'a. Okazuje się, że strzały działają w dwie strony – gdy ktoś jest już w kimś zakochany powodują nienawiść. Jake musi znaleźć strzały i strzelić w Rose zanim ujawni jego tożsamość.
34
Wszystkożerni
Feeding Frenzy
2007
grudzień 2009
Jake i jego rodzina wyjeżdżają na wyspę ciotki Cathy na Florydę. Jake ma nadzieję, że po raz pierwszy usiądzie przy stole razem z dorosłymi, ponieważ jeden z wujków zachorował. Ma dosyć towarzystwa młodszych kuzynów. Okazuje się jednak, że miejsce wujka zostało zajęte przez kuzyna Greggyego, który właśnie odkrył swoje smocze moce. Jake usiłuje udowodnić rodzinie, że jest lepszym smokiem niż Greggy. Tymczasem po pomoc do Jake'a zgłasza się kobieta–rekin, którą ścigają inni ludzie–rekiny. W czasie gdy Susan i jej dzieci bawią się na Florydzie, Lao Shi usiłuje zmylić drogę Jonathanowi, aby nie dotarł na wyspę, gdyż będą tam smoki.
35
Mętny umysł
A Befuddled Mind
2007
13 lipca 2010
Jake i Trixie mają za złe Spudowi, że ukrywa przed światem swoją inteligencję. W wyniku podstępu Jake sprawia, że Spud trafia do szkoły dla kujonów. Tymczasem zły czarownik Eliasz Pandarus powraca w celu zdobycia Puszki Pandory. Lao Shi i Fu Hau dowiadują się od jego byłego współpracownika Monty Halla, że Pandarus otworzył szkołę dla kujonów, w której uczy się Spud. Tymczasem dzięki swojemu geniuszowi, Spud otwiera puszkę i sprawia, że Pandarus ma jeszcze większą moc. Jake musi pomóc przyjacielowi i pokonać złego czarodzieja.
36
Z akt Rotwooda
The Rotwood Files
2007
23 stycznia 2010
Jake postanowia zepsuć urodziny Prezydenta Fillmora, przez co Rotwood zostaje wyrzucony ze stanowiska dyrektora. Na jego miejsce przychodzi profesor Zygmunt Brock, który wie dużo o istotach magicznych. Jake znajduje Rotwooda, który jest kloszardem przez Jake'a. Jake postanawia go zabrać piwnicy w swoim domu. Okazuje się, że Brock był nauczycielem Rotwooda, który otworzył mu oczy na istoty magiczne. Rotwood i Jake planują pozbyć się nowego dyrektora. Gdy Rotwood dowiaduje się, że to Jake zrobił mu kawał, przechodzi na stronę Brocka. Razem postanawiają zdradzić całemu światu tożsamość amerykańskiego smoka.
37
Haley zmienia obyczaje
Haley Gone Wild
2007
9 stycznia 2010
Jake dostaje szlaban od mamy i taty, gdyż chciał wyjść na zjazd gier. Haley postanawia pomóc Jake'owi w ucieczce. Jake zarzuca siostrze, że jest tak grzeczna, że z pewnością nie zrobiła nic złego. Haley postanawia udowodnić bratu, że się myli. Bez zgody taty ogląda serial Puka Puka do drzwi stuka i wraz z Jake'iem wymyka się na zjazd gier, gdzie są Trixie i Spud. Okazuje się, że serial, który ogląda Haley i inne dzieciaki to hipnoza głównego bohatera, który jest istotą magiczną. Jake i Sun postanawiają uratować Haley i inne dzieciaki z opresji.
38
Zmiana bohatera
Swicheroo
2007
3 maja 2010
Jake ciągle kłóci się z Haley. W wyniku działania lustra karłów zamieniają się ciałami. Okazuje się jednak, że odwrócenie zamiany będzie musiało potrwać dłuższy czas. W tym czasie Haley ma w szkole konkurs tańca, w którym zamierza pokonać Olivię Meers. Będący w ciele Haley Jake dowiaduje się, że jego siostra bardzo go szanuje, zaś Haley pomaga Jake'owi zdobyć serce Rose. Jake musi wziąć udział w konkursie tańca Haley, która nadal posiada jego ciało.
39
Powrót do własnego domu
Homecoming
2007
23 maja 2010
W szkole trwają przygotowania do balu szkolnego. Na korytarzu Jake spotyka Rose, która mówi mu o nowej azteckiej czaszce w Central Park Zoo. Ekipa Jake'a idzie tam i odbiera ją rywalom. Niestety wkrótce Łowca przekonuje się o zdradzie Łowczyni i grozi jej, że nigdy nie zobaczy rodziców, których nigdy nie poznała. Dziewczyna jest więc zmuszona okraść sklep Lao Shi i zabrać czaszki. Plan Łowcy zaczyna się wypełniać (polegał na umieszczeniu 12 czaszek w Gargulcach z Panteonu, zaś ostatnią wywołać zniszczenie w świecie magicznym przez wypowiedzenie jednego nieodwracalnego życzenia - zniszczenia istot magicznych), lecz w ostatniej chwili Rose ratuje sytuację, wypowiadając zgubne Łowcom życzenie. Ona i reszta klanu powoli znikają, lecz zdesperowany Jake ratuje Rose swoim życzeniem, które sprawia, że Rose nigdy nie zostaje porwana przez Łowców i nigdy nie poznaje Jake'a. Życzenie się spełnia. Rose wyjeżdża, bo jej tata dostał pracę w Hongkongu.
40
Opowieść o duchach
A Ghost Story
14 lipca 2008
5 maja 2010
Jake i jego przyjaciele wyjeżdżają na obóz. Spud postanawia używać tylko ubrań z pudła rzeczy znalezionych. Jake'owi zostaje przydzielony zastęp #9, w którym są najsłabsi zawodnicy. Jake mimo wszystko zamierza wyszkolić młodszych kolegów i pokonać zastęp #6, kierowany przez Brada. Tymczasem duch Parszywego Jacka i jego kompania powracają z martwych i chcą przejąć ciało zwycięzcy obozu. Dusze Jacka i jego kompanów zawarte są w pucharze zwycięzcy. Jake'owi grozi niebezpieczeństwo.
41
Młode serce
Young at Heart
15 lipca 2008
17 października 2009
Podczas gdy Jake musi jeździć do szkoły z tatą, Brad Morton jeździ do szkoły własnym samochodem, ponieważ ma prawo jazdy. Tymaczasem w mieście szaleje Avemetrus – potwór, który wysysa z ludzi młodość. Podczas walki Jake i jego kumple wpadają z macki potwora. Jake stał się 21-letnim młodzieńcem, zaś Trixie i Spuda zostali staruszkami. Jake postanowia zabrać ich do Domu Spokojnej Starości. Spud spotyka krasnala, który go prześladuje. Jako dorosły, Jake postanowia zdać prawo jazdy, iść na horror Masakra siekierą, motyką, gwoździem i kupić własny apartament. Jest tak pochłonięty zabawą, że nie zwraca uwagi na to, że jego przyjaciołom zostało niewiele czasu.
42
Nadprzyrodzony wtorek
Supernatural Tuesday
nieemitowany
16 stycznia 2010
W szkole Jake'a pojawia się nowy uczeń – Nigel Thrall. Jake zazdrości chłopakowi, który wszystko robi lepiej od niego. Gdy Nigel kandyduje do samorządu szkolnego, Jake również zgłasza swoją kandydaturę. Gdy Jake odkrywa, że Nigel jest czarodziejem i używa magii, by zdobyć poparcie, Jake postanowia pokonać kolegę jego własną bronią. Aby znać potrzeby swych kolegów używa hełmu czytającego w ludzkich myślach. Po hełm zgłasza się jednak jego właściciel. Jake i Nigel postanawiają wspólnymi siłami pokonać potwora.
43
Głos zwodniczej syreny
Siren Says
16 lipca 2008
3 lipca 2010
Spud i Trixie przewodniczą szkolnej akcji zbierania pieniędzy na cele charytatywne. Fundusze gromadzą w nietypowy sposób - organizują aukcję chłopaków, na której każda dziewczyna wykupuje jednego za kilkanaście dolarów. Jake ma dwie ochotniczki - piękna Dannikę i dziwną Vicky. Przetarg prawie wygrywa Vicky, lecz Jake podstępem podsuwa Dannice 5 dolarów i ta wygrywa. Teraz Jake ma spędzić tydzień ze swoją wybranką. Idzie więc z dziewczyną na rolki i do wesołego miasteczka. Nagle zaczyna robić niebezpieczne rzeczy. Przyjaciele szukają przyczyny tych dziwnych zachowań i dochodzą do wniosku, że to sprawka syreny - jej głos czaruje bowiem wszystkich mężczyzn, którzy zaczynają świrować. Dziadek zabrania Jake'owi spotkań z Danniką, który jednak go nie słucha. Okazuje się jednak, że syreną nie jest Dannika, lecz Vicky.
44
Chwila dla Spuda
Shaggy Frog
17 lipca 2008
10 lipca 2010
Jake odkrywa w rzeczach Spuda rysunku Spudosmoka. Okazuje się, że Spud jest zazrosny o smoczą tożsamość kolegi i również chce być istotą magiczną. Tymczasem #88 i #89 próbują udowodnić innym istotom magicznym, że stanowią dla nich zagrożenie. Odnajdują sprzęt Łowców i z jego pomocą postanawiają odnaleźć magiczną żabę, aby zdobyć popularność. W zdobyciu żaby przeszkadzają im Jake i jego kumple. W wyniku ugryzienia magicznej żaby Spud staje się człowiekiem–żabą i zdobywa serce Stacy. Zaślepiony miłością i popularnością nie chce wypić anditodum. Używając odnalezionej broni, #88 i #89 postanawiają złapać Spuda. Jake musi uratować przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo.
45
Nowy Rok Jake'a
Year of the Jake
18 lipca 2008
16 maja 2010
Tata Jake'a zaprasza całą rodzinę na obchody chińskiego nowego roku w Chinetown, gdzie mają wystąpić jako 'wielki smok'. Jake stara się wymigać i w końcu zostaje w sklepie dziadka. Razem z przyjaciółmi sprząta sklep, jednak Fu mówi im, że sprzątanie w chiński nowy rok przynosi pecha... Teraz Jake i Fu szukają wszystkich wywalonych gratów i znoszą je do domu. Gdy wszystko wróciło na miejsce, przybywa wróżkowy listonosz, który niechcący otwiera szkatułę z trzema pradawnymi demonami. Na dodatek Jake przypomina sobie, że stłukł starą chińską wazę – to dlatego nie opuścił ich pech... Spud i Trixie starają się złożyć wazę, zanim dziadek się zorientuje. W tym czasie smok i Fu udają się do Chinetown, gdzie poleciały demony.
46
Nikt nie zastąpi Fu
Nobody's Fu
21 lipca 2008
17 lipca 2010
Fu Hau zaniedbuje swoje obowiązki i w jego miejsce przydzielają Jake'owi nowego pomocnika - hip-hopową małpę Bananas B. Stary Fu musi przejść ponownie test na uaktualnienie licencji. Niestety podczas gdy jest on w urzędzie na sklep napada Chang, która niedawno uciekła z więzienia. Wkrótce Jake i smoczyca stają twarzą w twarz w walce, jednak była radczyni wygrywa i porywa smoka. Na szczęście o całej sprawie dowiaduje się Fu - biegnie Jake'owi na pomoc i go ratuje. Od tej pory przyjaciele będą razem stawiać czoło trudnościom...
47
Życie jak w grze
Game On
14 marca 2009
5 września 2010
Jake i Fu Hau jadą na akcję na wyspę Woodstock, gdzie muszą pomóc czarownicom w produkcji eliksiru. Podczas walki z goblinami Jake znajduje sprzęt, którym można wczytywać kody w życie. Dzięki temu urządzeniu Jake jest tak silny, że z łatwością pokonuje gobliny i potrafi zaszpanować przed przyjaciółmi i Bradem swoimi zdolnościami w skateboardingu. Niestety przez nieuwagę Jake'a sprzęt trafia w ręce goblinów. Pozbawiony kodów Jake musi pokonać goblinów w starym stylu.
48
Jaki ojciec, taki syn
Bite Father, Bite Son
2007
4 września 2010
Jake ma spędzić dzień u swojego taty w pracy. Uważa, że praca jego ojca jest nudna w przeciwieństwie do rodziców Trixie i Spuda. Tymczasem w biurze Jonathana pojawiają się strigoi, istoty magiczne czerpiące moc ze smoczej krwi. Jake myśli, że polują na niego, jednak okazuje się, że ścigają Jonathana, myśląc że jest smokiem. W tym samym czasie restaurację Spuda i jego mamy odwiedza krytyk wraz z synem. Spud bezskutecznie usiłuje pomóc mamie w zdobyciu jak najlepszej recenzji.
49
Magiczny wróg numer 1
Magic Enemy #1
23 lipca 2008
24 lipca 2010
Jake jest zdenerwowany na Rotwooda, że znowu zawstydza go przed kolegami. Tymczasem Spud i Trixie pokazują Jake'owi swoje blogi. Jake'owi podoba się pomysł na założenie bloga. Postanawia wyżyć się na Rotwoodzie, pisząc o nim w internecie. Informacje o Rotwoodzie przenikają do świata magicznego. Wszystkie istoty magiczny zamierzają dorwać Rotwooda, za którego wyznaczono wysoką nagrodę. Rotwoodowi grozi niebezpieczeństwo. Jake musi uratować swojego nauczyciela przed gniewem istot magicznych.
50
Zazdrość Steno
Furious Jealousy
24 lipca 2008
11 września 2010
W szkole ma się odbyć impreza Pomyśl o lecie i trzymaj formę. Organizując imprezę, Spud zamierza zdobyć serce Stacy. Tymczasem Steno powraca i znów zamierza zgładzić amerykańskiego smoka. Potrzebna jest jej bransoletka, którą posiada Jake. Wmawia Spudowi, że znów jest dobra i pomaga mu zdobyć Stacy. W zamian Spud zabiera Jake'owi bransoletę i oddaje Furii, która ożywia swoje siostry. Jake nie potrafi powstrzymać Gorgon, ponieważ niezdrowo się odżywiał i sporo przytył. Jake'owi postanawia pomóc Nigel.
51
Być jedynie człowiekiem
Being Human
25 lipca 2008
18 września 2010
Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Jake ma dosyć smoczych obowiązków, gdyż nie może uczestniczyć w życiu szkoły. Wycina Radzie Smoków kawał i zostaje zawieszony w funkcji smoka na 2 tygodnie. W tym czasie smocze obowiązki ma przejąć Haley. W czasie gdy Haley ciężko pracuje, Jake świetnie bawi się z przyjaciółmi i prosi Dannikę, aby towarzyszyła mu na rozdaniu świadectw. Tymczasem Chang powraca i zamierza wskrzesić Czarnego Smoka. Potrzebna jest jej jednak krew amerykańskiego smoka. Nie wie jednak, że amerykańskim smokiem nie jest Jake, lecz Haley.
52
Long w Hongkongu
Hong Kong Longs
28 lipca 2008
26 września 2010
Jake z rodzicami, dziadkiem, Haley, Trixie i Spudem wyjeżdża na wakacje do Hongkongu. Wie też, że mieszka tu Rose i postanawia ją odwiedzić. Niestety na jego drodze znów staje była radczyni - porywa Lao Shi i zaprowadza przed oblicze Czarnego Smoka. Smok zmusza Jake'a (szantażem), by pomógł mu zrealizować jego podły plan. Chłopak nie ma wyjścia - chodzi tu przecież o życie dziadka... Ale Jake nie poddał się - wlał on wprawdzie magiczny eliksir do napojów członków Rady Smoków (mikstura miała z nich zrobić bezrozumne istoty poddane Czarnemu Smokowi, co pozwoliłoby mu zaatakować), lecz Jake wlał tam magiczną herbatę zamieniającą chwilowo w "mieszanki zwierząt". Czar przestał szybko działać i razem z pomocą wszystkich smoków stawia czoło zdrajcom - w efekcie Czarny Smok został wciągnięty przez magiczny wir. Autorzy serialu nie zapomnieli również o Rose - zaklęcie zapomnienia przestało działać, więc była Łowczyni również przybyła niespodziewanie i pomogła przyjaciołom zwyciężyć złe moce. Dziewczyna przypomniała sobie Jake'a i wszystko co dla niej zrobił i... nie obyło się bez romantycznego pocałunku w świetle księżyca. I tak w rodzinie Longów nastał spokój - Jonathan poznał skrywany przez 14 lat rodzinny sekret i postanowił wspierać swoje dzieci w ich smoczych obowiązkach.