Badania Nieniszczące i Diagnostyka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Badania Nieniszczące i Diagnostyka
Częstotliwość

kwartalnik

Państwo

 Polska

Wydawca

SIMP oraz Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP

Organ prasowy

Zarząd Główny SIMP

Tematyka

technika

Pierwszy numer

2016

Redaktor naczelny

dr hab. inż. Tomasz Chady

Średni nakład

500 egz.

Format

A4

Liczba stron

56

ISSN

2451-4462

Strona internetowa

Badania Nieniszczące i Diagnostykakwartalnik naukowo-techniczny wydawany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP (PTBNiDT SIMP).

Czasopismo powołane zostało w czerwcu 2016, a pierwszy numer ukazał się w październiku tego samego roku. W prace nad tworzeniem czasopisma aktywnie zaangażowani są wykładowcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie[1]. Redaktorem naczelnym pisma jest prof. dr hab. inż. Jerzy Nowacki[2] z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, a zastępcami redaktora naczelnego są dr hab. inż. Tomasz Chady z Wydziału Elektrycznego (Prezes Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej) i dr inż. Ryszard Pakos z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Ponadto sekretarzem naukowym jest dr inż. Grzegorz Psuj z Wydziału Elektrycznego, redaktorem wydawniczym dr inż. Adam Sajek, a redaktorem statystycznym dr inż. Sławomir Krajewski (obaj z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki). Przewodniczącym międzynarodowej rady programowej, w skład w której wchodzą liderzy i eksperci oraz badacze z największych światowych i krajowych ośrodków badawczych i przemysłowych zajmujących się badaniami nieniszczącymi w Argentynie, Brazylii, Chinach, Francji, Grecji, Indiach, Japonii, Niemczech, Portugalii, Ukrainie, USA i we Włoszech, jest prof. dr inż. Ryszard Sikora[3].

Kwartalnik zawiera materiały w języku polskim oraz angielskim i jest dostępne zarówno w wersji drukowanej jak i elektronicznej w internecie. Odbiorcami czasopisma są ośrodki naukowe i dydaktyczne oraz organizacje gospodarcze i ośrodki zagraniczne zainteresowane problematyką określoną w jego tytule[4].

W czasopiśmie publikowane są oryginalne komunikaty i artykuły dotyczące[4][5]:

  • metodologii badań,
  • certyfikacji w badaniach,
  • charakterystyki urządzeń, sprzętu, materiałów i systemów w badaniach nieniszczących,
  • diagnostyki,
  • szkoleń, przepisów i normalizacji,
  • praktyki badań w przemyśle i poradnictwa technicznego,
  • wydarzeń, karier zawodowych specjalistów i ich doświadczeń zawodowych.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Badania Nieniszczące i Diagnostyka - nowe czasopismo naukowo-techniczne współtworzone przez pracowników ZUT - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie [online], www.zut.edu.pl [dostęp 2018-10-10] (pol.).
  2. Zespół Redakcyjny. Agenda Wydawnicza SIMP. [dostęp 2018-06-01].
  3. Badania Nieniszczące i Diagnostyka – nowe czasopismo naukowo-techniczne współtworzone przez pracowników WE ZUT. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. [dostęp 2018-06-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-11)].
  4. a b O czasopiśmie. Agenda Wydawnicza SIMP. [dostęp 2018-06-01].
  5. Badania Nieniszczące i Diagnostyka. PTBNiDT SIMP. [dostęp 2018-06-01].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]