Brat 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Brat 2
Брат 2
Gatunek film akcji, dramat
Rok produkcji 2000
Data premiery Ziemia 18 maja 2000
Kraj produkcji  Rosja
Język rosyjski
Czas trwania 126 min
Reżyseria Aleksiej Bałabanow
Scenariusz Aleksiej Bałabanow
Produkcja Siergiej Sieljanow
Poprzednik Brat

Brat 2 (ros. Брат 2) – rosyjski film akcji z 2000 roku w reżyserii Aleksieja Bałabanowa, bezpośrednia kontynuacja filmu Brat z 1997. Film podobnie jak poprzednik stał się kasowym przebojem.

Fabuła[edytuj]

Daniła Bagrow przyjeżdża do Moskwy na studia medyczne a także by wraz ze swoimi kolegami z wojska Kostantinem Gromowem i Iliją Sietiewojem udzielić wywiadu dla telewizji o ich przygodach podczas wojny w Czeczenii. Wdaje się w romans z przypadkowo poznaną popularną piosenkarką Iriną Sałtykową i zaprzyjaźnia się z jej ochroniarzem Borysem, który walczył na wojnie w Afganistanie. Podczas odpoczynku na basenie Kostia opowiada o swoim bracie bliźniaku Dmitriju, który jest hokeistą w NHL. Okazuje się, że nieznający angielskiego Dmitrij podpisał niekorzystny kontrakt, przez który większość jego zarobków w NHL otrzymuje milioner Mennis z Chicago, który współpracuje z pracodawcą Kostii – Biełkinem. Następnego dnia Biełkin odbywa rozmowę z Mennisem na temat Dmitrija zaś Daniła znajduje martwego Kostię w jego mieszkaniu.

Tymczasem do Moskwy przyjeżdża Wiktor, brat Daniły, który został milicjantem po powrocie do domu, jednak przez kiepską pracę zaczął pić alkohol i przestał wspierać swą matkę. Wspólnie z Ilią bracia postanawiają rozprawić się z Biełkinem i jego ludźmi a potem wyjeżdżają do USA by zdobyć należne dla Dmitrija pieniądze. Biełkin dowiaduje się, że Daniła zarezerwował na swe nazwisko lot do Chicago. Dla bezpieczeństwa zamiast Daniły do Chicago leci Witia, zaś ten ma bilet do Nowego Jorku, skąd ma przyjechać do Chicago. Po kupieniu przestarzałego samochodu od rosyjskiego Żyda Kujbyszewa, Daniła wyrusza w stronę Chicago. Niestety samochód psuje się na autostradzie więc w dalszą drogę chłopaka zabiera kierowca ciężarówki Ben Johnson. Podczas gdy Daniła koncentruje się na zdobyciu pieniędzy od Mennisa i uratowaniu rosyjskiej prostytutki Daszy, Witia wpada w konflikt z ukraińską mafią z Chicago, która na polecenie Biełkina ściga i jego i Daniłę. Po poznaniu smaku życia w Stanach postanawia on, że nie wróci z powrotem do Rosji. Daniła rozprawia się z sutenerem Daszy po czym spotyka się z Dmitrijem i zdobywa dla niego pieniądze. Tymczasem Witia dokonał masakry na Ukraińcach, wskutek czego został aresztowany przez policję i zmuszony do opuszczenia USA. Wraz z pomocą Bena, Daniła i Dasza uciekają z powrotem do Rosji.

Obsada[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]