Dark Eden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy gry planszowej. Zobacz też: gra komputerowa o podobnej nazwie Darkeden.
Dark Eden
Kolekcjonerska Gra Karciana
Autor Bryan Winters
Wydawca Target Games - w polsce Wydawnictwo Mag
Liczba graczy 2+
Zalecenia wiekowe 12+
Czas gry 30 minut - kilka godziny
Złożoność reguł średnia

Dark Eden - Mroczny Rajkolekcjonerska gra karciana, której akcja toczy się w świecie Kronik Mutantów. w Mrocznym Raju gracz przyjmuję rolę Przywódcy, jednego z plemion zamieszkujących Ziemię i usiłuje zarządzać swoją Krainą. Rozwijać ją i bronić przed siłami innych graczy, jednocześnie najeżdżając swym Oddziałem Krainy przeciwników. Ponieważ Dark Eden to gra strategiczno ekonomiczna, gracz musi także uzyskiwać Zasoby Naturalne, niezbędne do budowy Osady, szkolić poddanych i wynajdować nowe technologie.

Gra Dark Eden w Polsce ukazała się jesienią 1997 roku. Obecnie jednak jest grą „martwą”. Nie jest już wydawana i oficjalnie sprzedawana.

Przynależności[edytuj | edytuj kod]

W grze Dark Eden występuje pięć przynależność (ras). Cztery z nich to zmutowani mieszkańcy ziemi, którzy przetrwali zagładę planety i przystosowali się do życia w jej trudnych warunkach. Są to:
Synowie Rasputina
Horda Półksiężyca
Luterańska Triada
Templariusze
Piątą rasą jest Legion Ciemności. Zstąpił on na ziemię pozostawiając po sobie zgliszcza, rozpacz i zepsucie. Legion Ciemności ma tylko jeden cel którym jest zagłada całej ludzkości. Wszyscy oni walczą o przetrwanie i władzę nad planetą.


W grze również występują Megakorporacje oraz Bractwo. Jednak w podstawowej wersji gry jest tylko kilka kart o tej przynależności.
Dopiero w dodatku Genesis miały zostać wydane karty umożliwiające niezależne granie tymi przynależnościami.

Dodatki[edytuj | edytuj kod]

Do Mrocznego Raju przewidziane były dwa dodatki. Pierwszy z nich miał nazywać się Genesis. Na oficjalnej stronie, znajdują się opisy kart które miał zawierać oraz nowe zasady jakie miały się w nim znaleźć. Dodatek ten nigdy nie został wydany

Drugim dodatkiem miał być Exodus. Jednak poza nazwą nie wiadomo nic więcej na jego temat, on również nie został wydany.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]