Dyskusja kategorii:Komunizm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dlaczego ta zaraza znalazła się jako podkategoria filozofii? Co wspólnego z filozofią ma hymn partii bolszewików, międzynarodówki i historia wkp(b)? WojciechSwiderski 05:42, 20 gru 2004 (CET)

Bo jest to myśl polityczna.

Niki 09:07, 20 gru 2004 (CET)

No pewnie. Zwłaszcza Hymn bolszewików i historia wkp(b). Brakuje tu jeszcze Międzynarodówka (pieśń), Warszawianka, Rewolucja 1917 itd... Znajdującym się tu hasłom należy zmienić kategorię. WojciechSwiderski 11:07, 20 gru 2004 (CET)
Zatem, odkładając Twoje prywatne uprzedzenia na bok, co lepszego proponujesz?
"...Hymn bolszewików i historia wkp(b)"

to historia powiązań z tą myślą, czyż to nie jasne? Niki 12:06, 20 gru 2004 (CET)

  • W ten sposób to można powiązać wszystko ze wszystkim. Komunizm nie może być utożsamiany z filozofią komunistyczną, jest pojęciem o wiele szerszym. Dlatego kategoria komunizm nie może być przyporządkowana kategorii filozofia. Z tego wyjdzie np. że Mołotow wybitnym filozofem był, a NKWD to ciut nie Platońska Akademia. Wystarczy, że jeżeli ktoś napisze artykuł o filozofii komunistycznej (chociaż czy można to traktować jako filozofię pewnia artykuł będzie zatytyłowany ideologia komunistyczna) to zakwalifikuje się go do kategorii filozofa i komunizm. mzopw 13:04, 20 gru 2004 (CET)