Dyskusja szablonu:Architektura Lwowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polonocentryzm[edytuj kod]

A Rosjanie się nie martwią o polonocentryzm:

Odpowiedź Aʀvєδuι:

Tam bardziej spodziewałbym się antyrutenizmu, czy jak toto się nazywa. Niestety twojej wypowiedzi (a w zasadzie jej zapisu) nie potrafię zinterpretować: czy to była rzeczywista pochwała, czy sarkazm. Herb przedwojenny jest – również w mojej opinii – ładniejszy graficznie, co nie zmienia faktu, że jest nieaktualny. W sam raz nadawałby się do szablonu {{Lwów przedwojenny}}, gdyby była potrzeba stworzenia takiego. Tu natomiast najodpowiedniejszy nadal wydaje mi się herb bieżący. Gdyby władze Lwowa wróciły do herbu z Virtuti Militari, czy uchwaliły nowy, z tęczowym jednorożcem, wówczas to on winien się znaleźć w szablonie {{Architektura Lwowa}}. Pozdrawiam, Aʀvєδuι + 19:13, 25 mar 2014 (CET)

W szablonie o którym piszemy wszystkie kościoły, wszystkie cerkwie, wszystkie synagogi, wszystkie pałace, wszystkie kamienice, cała architektura obronna, wszystkie muzea oraz inne obiekty architektoniczne - zostały zbudowane a wszystkie parki, cmentarze zostały założone za czasów obowiązywania dawnego herbu. W tych czasach żyli też wszyscy wzmiankowani w nim architekci. Tylko dzisiejszy herb Lwowa nie pasuje do tej układanki. Pozdrawiam, Rembecki (dyskusja) 21:59, 25 mar 2014 (CET).
Mówimy o herbie według wzoru z 1936 roku? O orderze VM, który został nadany w roku 1920? Mam pewne wątpliwości, czy katedra ormiańska, albo sobór św. Jura nie ma więcej niż 95 lat. Aʀvєδuι + 23:02, 25 mar 2014 (CET)

Witaj!

Wobec kontrowersji odnośnie herbu: dawny czy dzisiejszy, dokonałem salomonowego rozstrzygnięcia i usunąłem go. Powiedzmy szczerze - nie jest to najistotniejsza część szablonu, ot taki zwykły ozdobnik, który może być, może nie być, a przy okazji - i szablon trochę krótszy. Dobrej nocy! Symbol ksiezyc.svg Krzysztof 13 (dyskusja) 22:47, 25 mar 2014 (CET)