Gotham

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zobacz też: Gotham – miejscowość w hrabstwie Nottinghamshire (Anglia).
Gotham
Kraj Stany Zjednoczone
Wydawca Greenspun Media Group
Pierwsze wydanie 2001
Średni nakład 70.000 egz.
Strona internetowa czasopisma

Gotham – regionalny magazyn publikowany przez Greenspun Media Group od 2001 roku, skierowany przede wszystkim do najzamożniejszych mieszkańców Nowego Jorku[1]. Według badań, 56% czytelników to mężczyźni, z których 51% pozostaje w związku małżeńskim, a dwie trzecie reprezentuje grupę wiekową 36-60. Gotham jest siostrzaną publikacją Hamptons Magazine.

Według wydawców zadaniem Gotham jest przedstawianie "najlepszego, co Nowy Jork ma do zaoferowania w dziedzinach sztuki, urody, biznesu, kultury, kuchni, rozrywki, mody, projektowania wnętrz, biżuterii i zegarków, nocnego życia, filantropii, polityki, rynku nieruchomości, sportu i podróży, a także, plotek, społeczności i życia towarzyskiego obszaru metropolitalnego."[2]. Poza tym w magazynie swoje kolumny prowadzą lokalni trendsetterzy. Doroczne wydanie magazynu zatytułowane The List cieszy się dużą popularnością i dokumentuje "najlepsze z najlepszych" w Nowym Jorku, od restauracji do zakupów i technologii[2].

Gotham publikowany jest 11 razy w roku, a jego nakład wynosi ok. 70.000 kopii. Magazyn dostępny jest wyłącznie na obszarze Manhattanu. Całoroczna subskrypcja kosztuje 70$.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]