Harvard Business Review

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Harvard Business Review
Częstotliwość

Dwumiesięcznik

Państwo

 Stany Zjednoczone

Adres

Brighton, Massachusetts

Wydawca

Harvard Business School Publishing

Tematyka

Zarządzanie

Pierwszy numer

1922

Redaktor naczelny

Adi Ignatius

Średni nakład

250.000 egz.

ISSN

0017-8012

Strona internetowa

Harvard Business Reviewamerykański dwumiesięcznik wydawany przez Harvard Business School Publishing należące do Harvard Business School.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy numer czasopisma ukazał się w 1922 roku[1]. Jest ono uznawane za jedno z najbardziej opiniotwórczych na świecie w obszarze zarządzania strategicznego i praktyki zarządzania.

Na łamach pisma, swoje artykuły zamieszczali m.in. Michael E. Porter, Philip Kotler, Robert S. Kaplan i Peter F. Drucker. W „Harvard Business Review“ publikowane były pierwsze koncepcje związane z takimi pojęciami biznesowymi jak balanced scorecard, reengineering, globalizacja i marketing myopia.

Magazyn posiada kilka edycji krajowych. Do czerwca 2020 roku posiadał też edycję polską („Harvard Business Review Polska“)[2][3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Julia Kirby: Inventing HBR. hbr.org, November 2012. [dostęp 2023-01-05].
  2. Ważna informacja! Dla dotychczasowych i byłych prenumeratorów HBRP oraz klientów ICAN Institute. [w:] ICAN Institute [on-line]. [dostęp 2020-07-14].
  3. Zachęcamy czytelników HBR Polska do dalszej nauki z Harvard Business Review. „Rzeczpospolita”, s. A3, 5 sierpnia 2020. 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]