In-Stream Video Ad

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Reklamy In-stream – typ reklam wideo prezentowanych w serwisach internetowych przed, w trakcie, lub po zakończeniu filmu, który ogląda użytkownik. Najczęściej wykorzystywany jest na serwisie YouTube. Reklamy takie wyświetlają się nie tylko w samym serwisie, ale również na materiałach z niego pochodzących, które zostały osadzone na innych witrynach. Oprócz YouTube, reklamy in-stream można spotkać na Facebooku[1] i w aplikacjach zrzeszonych w sieci reklamowej Google[2].

W systemie Google Ads reklamy in-stream nazywane są TrueView In-Stream[3]. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość pominięcia dopiero po 5 sekundach[4][5]. Zgodnie z zaleceniami reklamy nie powinny być krótsze niż 12 sekund, ponieważ dopiero wtedy zostaną ujęte w YouTube Analytics. Nie powinny być również dłuższe niż 3 minuty. Reklama TrueView In-Stream może odsyłać do wybranej witryny, kanału lub filmu na YouTube.

Opłaty reklamodawców[edytuj | edytuj kod]

Reklamodawca płaci za reklamę TrueView In-Stream jedynie wtedy, gdy odbiorca wyświetli 30 sekund reklamy (lub, gdy jest ona krótsza niż 30 sekund, wyświetli ją w całości) lub wejdzie z nią w interakcję.

Zalety reklam In-Stream[edytuj | edytuj kod]

Reklamy In-stream zwykle są lubiane i doceniane przez specjalistów od reklamy internetowej. Pomagają zwiększyć rozpoznawalność marki, a przez to, że wyświetlane są głównie przed i w trakcie innego materiału (tak zwany pre-roll i mid-roll) niejako wymuszają obejrzenie ich do końca. Daje to dobre przełożenie kosztu reklamy na jej realny efekt[6].

Inne typy reklam TrueView[edytuj | edytuj kod]

W serwisie YouTube oprócz TrueView In-Stream można skorzystać również z reklam TrueView Discovery[7]. Ten typ reklamy nie wyświetla się w trakcie innych materiałów wideo, lecz pojawia się jako propozycja w wynikach wyszukiwania lub w sekcji „Proponowane filmy” podczas oglądania.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Twórz reklamy wideo typu in-stream na Facebooka i do Audience Network, Reklamy na Facebooku – Centrum pomocy [dostęp 2019-10-07] (pol.).
  2. A new video format to reach people across the mobile web and apps, Google, 17 kwietnia 2018 [dostęp 2019-10-07] (ang.).
  3. Reklamy TrueView In-Stream – Display Specs – Pomoc, support.google.com [dostęp 2019-10-07].
  4. Formaty reklam wideo TrueView – Google Ads – Pomoc, support.google.com [dostęp 2019-10-07].
  5. Kampanie reklamowe wideo online – YouTube Advertising, Reklama w YouTube [dostęp 2019-10-07] (pol.).
  6. What are Facebook In-Stream Video Ads & Why are They Effective?, instapage.com, 21 lutego 2018 [dostęp 2019-10-08] (ang.).
  7. YouTube Advertising with TrueView, Think with Google [dostęp 2019-10-07] (ang.).