Indywidualne Mistrzostwa Szwecji na Żużlu 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji na Żużlu 2020 – cykl turniejów żużlowych, mających wyłonić najlepszych żużlowców szwedzkich w sezonie 2020. Drugi tytuł w karierze zdobył Jacob Thorssell.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt Uwagi
1 Jacob Thorssell Dackarna Målilla 14 (2,3,3,3,3) I m. w finale
2 Oliver Berntzon Dackarna Målilla 10 (2,0,3,2,3) I m. w barażu, II m. w finale
3 Pontus Aspgren Smederna Eskilstuna 13 (3,3,3,2,2) III m. w finale
4 Mathias Thörnblom Lejonen Gislaved 13 (3,2,2,3,3) IV m. w finale
5 Daniel Henderson Smederna Eskilstuna 8 (3,1,1,1,2) II m. w barażu
6 Kim Nilsson Masarna Avesta 12 (0,3,3,3,3) III m. w barażu
7 Jonathan Grahn Indianerna Kumla 7 (3,2,1,0,1) upadek w barażu
8 Filip Hjelmland Elit Vetlanda 7 (2,2,2,1,0)
9 Linus Sundström Västervik Speedway 6 (0,3,1,1,1)
10 Ludvig Lindgren Indianerna Kumla 6 (1,0,2,2,1)
11 Joel Andersson Indianerna Kumla 6 (1,2,0,2,1)
12 Victor Palovaara Elit Vetlanda 5 (0,0,0,3,2)
13 Joel Kling Dackarna Målilla 5 (1,1,2,1,0)
14 Alexander Woentin Elit Vetlanda 4 (1,1,0,0,2)
15 Philip Hellström-Bängs Masarna Avesta 3 (2,0,1,0,0)
16 Maksymilian Bogdanowicz Lejonen Gislaved 1 (0,1,0,0,0)
rez. John Lindman ns
rez. Christoffer Selvin ns

Bieg po biegu[edytuj | edytuj kod]

  1. (60,40) Grahn, Hellström-Bängs, Woentin, Bogdanowicz
  2. (59,40) Henderson, Berntzon, Kling, Palovaara
  3. (58,10) Aspgren, Thorssell, Lindgren, Nilsson
  4. (58,30) Thörnblom, Hjelmland, Andersson, Sundström
  5. (58,30) Sundström, Grahn, Henderson, Lindgren
  6. (57,80) Aspgren, Andersson, Woentin, Palovaara
  7. (57,90) Thorssell, Hjelmland, Kling, Hellström-Bängs
  8. (57,80) Nilsson, Thörnblom, Bogdanowicz, Berntzon
  9. (57,80) Thorssell, Thörnblom, Grahn, Palovaara
  10. (58,00) Nilsson, Hjelmland, Henderson, Woentin
  11. (58,30) Berntzon, Lindgren, Hellström-Bängs, Andersson
  12. (58,50) Aspgren, Kling, Sundström, Bogdanowicz
  13. (58,70) Nilsson, Andersson, Kling, Grahn
  14. (58,20) Thorssell, Berntzon, Sundström, Woentin
  15. (58,90) Thörnblom, Aspgren, Henderson, Hellström-Bängs
  16. (59,20) Palovaara, Lindgren, Hjelmland, Bogdanowicz
  17. (58,20) Berntzon, Aspgren, Grahn, Hjelmland
  18. (59,00) Thörnblom, Woentin, Lindgren, Kling
  19. (58,70) Nilsson, Palovaara, Sundström, Hellström-Bängs
  20. (58,60) Thorssell, Henderson, Andersson, Bogdanowicz
  21. Baraż (miejsca 4-7, najlepszy do finału): (58,10) Berntzon, Henderson, Nilsson, Grahn (u)
  22. Finał (miejsca 1-3 i najlepszy z barażu): (58,70) Thorssell, Berntzon, Aspgren, Thörnblom

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]