Jezioro Biezdruchowskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Biezdruchowskie
Biezdruchowo
Ilustracja
Widok od wschodu
Położenie
Państwo

 Polska

Miejscowości nadbrzeżne

Pobiedziska

Region

Pojezierze Gnieźnieńskie

Morfometria
Wymiary
• max długość
• max szerokość


1500 m
1000 m

Hydrologia
Rzeki zasilające

Główna

Rzeki wypływające

Główna

Rodzaj jeziora

polodowcowe

Położenie na mapie Pobiedzisk
Mapa konturowa Pobiedzisk, blisko centrum na prawo u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Biezdruchowskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Biezdruchowskie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Biezdruchowskie”
Położenie na mapie powiatu poznańskiego
Mapa konturowa powiatu poznańskiego, po prawej nieco u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Biezdruchowskie”
Położenie na mapie gminy Pobiedziska
Mapa konturowa gminy Pobiedziska, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Biezdruchowskie”
Ziemia52°29′11″N 17°16′30″E/52,486389 17,275000

Jezioro Biezdruchowskie (Biezdruchowo) – jezioro polodowcowe znajdujące się w granicach administracyjnych Pobiedzisk, w północnej części miasta, na północny zachód od Rynku.

Powierzchnia jeziora, według różnych źródeł wynosi 43[1] ha.

Bezpośrednio nad akwen schodzi od zachodu ul. Na Stoku. Na wschodnim brzegu mieści się kąpielisko miejskie, przy południowym – Stadion Miejski MKS "Huragan". Jezioro jest akwenem wędkarskim. Przez jezioro przepływa rzeka Główna i rozpoczyna się tutaj szlak kajakowy Puszcza Zielonka. W północnej części jeziora znajduje się wyspa.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Powiat poznański - turystyka. [dostęp 2011-08-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-10-14)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]