Journal of the Korean Physical Society

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Journal of the Korean Physical Society
Wydawca

Springer Nature, Korean Physical Society

Tematyka

fizyka

Redaktor naczelny

Park Jiyong

ISSN

0374-4884

1976-8524 (wersja elektroniczna)

Journal of the Korean Physical Societyrecenzowane czasopismo naukowe publikujące w dziedzinie fizyki.

Czasopismo to wydawane jest od 1968 roku[1] przez Korean Physical Society, od pewnego czasu we współpracy ze Springer Nature[2]. Było pierwszym międzynarodowym czasopismem z dziedziny nauki i inżynierii wydawanym w Korei Południowej[3]. Średnio ukazuje się 10 jego numerów rocznie[1], a oprócz nich osobno recenzowane sprawozdania z międzynarodowych konferencji naukowych[3]. Zakres tematyczny artykułów jest szeroki, obejmując fizykę ogólną, matematyczną i statystyczną, w tym fizykę cząstek elementarnych, nuklearną, atomową i molekularną, optykę, mechanikę klasyczną, fizykę płynów, plazmy i materii skondensowanej, fenomenologię, geofizykę i astrofizykę. Ukazują się w nim również powiązane z fizyką prace interdyscyplinarne z zakresu nauki i technologii[3].

W 2021 roku impact factor czasopisma osiągnął 0,657[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Archive. [w:] Journal of the Korean Physical Society [on-line]. The Korean Physical Society. [dostęp 2023-01-25].
  2. a b Journal of the Korean Physical Society. [w:] Springer Nature [on-line]. Springer Nature Switzerland AG.. [dostęp 2023-01-25].
  3. a b c Aims and Scope. [w:] Journal of the Korean Physical Society [on-line]. The Korean Physical Society. [dostęp 2023-01-25].