Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie
kaplica filialna
Ilustracja
Widok ogólny
Państwo  Polska
Miejscowość Modzerowo
Wyznanie katolickie
Kościół rzymskokatolicki
Parafia Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku
Wezwanie Niepokalane poczęcie NMP
Położenie na mapie gminy wiejskiej Włocławek
Mapa konturowa gminy wiejskiej Włocławek, u góry znajduje się punkt z opisem „Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie”
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa konturowa województwa kujawsko-pomorskiego, na dole po prawej znajduje się punkt z opisem „Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie”
Położenie na mapie powiatu włocławskiego
Mapa konturowa powiatu włocławskiego, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowie”
Ziemia52°38′39,4″N 19°11′35,3″E/52,644278 19,193139

Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Modzerowierzymskokatolicka kaplica filialna w Modzerowie, w gminie Włocławek, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku.

Obiekt wybudowano z cegły w 1934 dla lokalnej społeczności ewangelickiej[1], a dokładnie ewangelicko-augsburskiej[2]. Obecnie jest to kaplica katolicka. 1 stycznia 1997 nastąpiło tu powitanie duszpasterza dla nowo powołanej parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Posługę duszpasterską powierzono w świątyni Zgromadzeniu Braci Pocieszycieli z Getsemani[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. UCHWAŁA Nr XXVIII/268/14 RADY GMINY WŁOCŁAWEK z dnia 18 lutego 2014 r. w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Włocławek na lata 2014-2017”
  2. Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Na terenie Parku i jego otuliny istnieją liczne obiekty zabytkowe
  3. Przewodnik Katolicki, Dziesięć lat - jak jeden dzień (1)