Przejdź do zawartości

Kategoria Superiore (2002/2003)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kategoria Superiore 2002/2003
2001/2002 2003/2004
Szczegóły
Państwo

 Albania

Termin

21 września 2002 - 24 maja 2003

Liczba meczów

182

Liczba stadionów

14 (w 12 miejscowościach)

Liczba bramek

460

Zwycięzca

SK Tirana

Król strzelców

Mahir Halili (20)

Sezon 2002/2003 był 64. sezonem Mistrzostw Albanii w piłce nożnej. W rozgrywkach brało udział 14 zespołów. Sezon rozpoczął się 21 września 2002, a zakończył 24 maja 2003. Tytułu nie obroniła drużyna Dinamo Tirana. Nowym mistrzem Albanii został zespół SK Tirana. Tytuł króla strzelców zdobył Mahir Halili, który w barwach klubu SK Tirana strzelił 20 goli.

Tabela końcowa

[edytuj | edytuj kod]
KlubMWRPB+B-PktUwagi
1SK Tirana261934571860Mistrz
2Vllaznia Szkodra261547513249
3Partizani Tirana2612104412746
4Teuta Durrës2612410382740
5KS Shkumbini261178332340
6Dinamo Tirana261088292438
7Flamurtari Vlora2610610272836
8KS Elbasani2610610333536
9Besa Kavajë26998293736
10KS Lushnja26989272735Baraż o utrzymanie
11Apolonia Fier2610511273335
12Erzeni Shijak266614233724Spadek do Kategoria e Parë
13Bylis Ballshi263716196116
14Besëlidhja Lezhë264121224713

Baraż o awans/utrzymanie

[edytuj | edytuj kod]

Zespół KS Lushnja utrzymał się w 1. lidze, natomiast drużyna Apolonia Fier z niej spadła.

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]