Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim
kościół parafialny
Ilustracja
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim
Państwo

 Polska

Miejscowość

Konstantynów Łódzki

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

Narodzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim

Wezwanie

Narodzenia NMP

Położenie na mapie Konstantynowa Łódzkiego
Mapa konturowa Konstantynowa Łódzkiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się punkt z opisem „Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim”
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa konturowa województwa łódzkiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim”
Położenie na mapie powiatu pabianickiego
Mapa konturowa powiatu pabianickiego, u góry nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkim”
Ziemia51°44′53,7714″N 19°19′34,8600″E/51,748270 19,326350

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Konstantynowie Łódzkimrzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem (dekanat konstantynowski archidiecezji łódzkiej). Mieści się przy Placu Tadeusza Kościuszki.

Jest to świątynia wybudowana w stylu neogotyckim w latach 1826-1832, konsekrowana w 1887 roku. W 1914 roku budowla uległa zniszczeniu, odbudowana została w latach 1917-1922. W latach 1972-1976 i 1980 została przebudowana. Wyposażenie kościoła pochodzi z połowy XIX wieku i początku XX stulecia.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]