Miasto kobiet (magazyn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Miasto Kobiet
Częstotliwość dwumiesięcznik
Państwo  Polska
Wydawca ETNA (Polska)
Rodzaj czasopisma kobiece
Pierwsze wydanie 2004 (Polska)
Redaktor naczelny Aneta Pondo (Polska)
Średni nakład 15 tys. egz.
Liczba stron 108
ISSN 1733-1536
Strona internetowa

Miasto kobiet – magazyn dla kobiet – dwumiesięcznik wydawany od 2004 roku[1][2] – organizator cyklicznych wydarzeń wymiany ubrań w Polsce (ang. SWAP). Czasopismo jest dostępny w formie papierowej i w formie elektronicznej. Miasto Kobiet posiada swój własny portal internetowy. Redaktor naczelną pisma jest Aneta Pondo[3]. Felietonistą czasopisma jest m.in. Hanna Bakuła.

Tematyka[edytuj | edytuj kod]

Czasopismo jest podzielone na trzy główne działy: Miasto, Styl oraz Ciało i Dusza. W czasopiśmie można czytać o modzie, życiu gwiazd jak również o wydarzeniach w miastach. Artykuły czasopisma są skierowane zwłaszcza do kobiet z Krakowa i Warszawy. W Mieście Kobiet są informacje o krakowskich i warszawskich wydarzeniach, o zabiegach w lokalnych salonach kosmetycznych jak również o sesjach modowych polskich projektantów[4].

Bezpłatnie można znaleźć Miasto Kobiet w wybranych kawiarniach, restauracjach i biurowcach, salonach urody, salonach SPA i butikach oraz na prestiżowych imprezach na terenie Krakowa[5] i Warszawy[6][4].

Dla Miasta Kobiet piszą m.in. Hanna Bakuła, Karolina Macios, Monika Jurczyk Osa i Renata Kalarus[7].

Akcje i imprezy[edytuj | edytuj kod]

Miasto Kobiet organizuje następujące cykliczne akcje: Klub Miasta Kobiet, Szafobranie z Miastem Kobiet, Szafobranko, Srebrne Lustra[8][9].

  • Klub Miasta Kobiet to bezpłatne spotkania przede wszystkim dla kobiet, podczas których goście (znani styliści, dietetycy, lekarze, psychologowie, czy autorzy książek) dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem , inspirując je do pozytywnych zmian.
  • Szafobranie to pierwszy cykliczny swap w Krakowie - odbywa się regularnie, co dwa miesiące. Uczestniczki Szafobrania wymieniąją się ubraniami[10][11][9].
  • Szafobranko to bezgotówkowa wymiana ubranek i akcesoriów dziecięcych. Obecnie Sszafobranko odbywa się w Krakowie[12][13].
  • Srebrne Lustra to plebiscyt na najlepsze gabinety kosmetyczne.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

oficjalna strona internetowa czasopisma