Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – ósemka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Niemcy
Urs Käufer
Gregor Hauffe
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Richard Schmidt
Filip Adamski
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
Srebro Drugie miejsce  Kanada
Steven Vanknotsenburg
Gabriel Bergen
Robert Gibson
Douglas Csima
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
James Dunaway
Derek O’Farrell
Mark Laidlaw
Brąz Trzecie miejsce  Holandia
Meindert Klem
Robert Lücken
David Kuiper
Jozef Klaassen
Olivier Siegelaar
Mitchel Steenman
Olaf van Andel
Diederik Simon
Peter Wiersum
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Ósemka mężczyzn (M8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 13:00-13:12 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 11:18-11:24 Repasaże
Sobota, 29 sierpnia 2009 16:30-16:36 Finał B
Niedziela, 30 sierpnia 2009 13:03-13:18 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Niemcy
Urs Käufer
Gregor Hauffe
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Richard Schmidt
Filip Adamski
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Kanada
Steven Vanknotsenburg
Gabriel Bergen
Robert Gibson
Douglas Csima
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
James Dunaway
Derek O’Farrell
Mark Laidlaw
 Holandia
Meindert Klem
Robert Lücken
David Kuiper
Jozef Klaassen
Olivier Siegelaar
Mitchel Steenman
Olaf van Andel
Diederik Simon
Peter Wiersum

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Urs Käufer
Gregor Hauffe
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Richard Schmidt
Filip Adamski
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Niemcy 5:58,16 FA
2 Thomas Broadway
Tom Burton
James Orme
Tom Solesbury
Tom Wilkinson
Daniel Ritchie
Tom Ransley
James Clarke
Phelan Hill
 Wielka Brytania 5:59,48 FA
3 Thomas Larkins
Joshua Dunkley-Smith
Mitchell Estens
Thomas Swann
Bryn Coudraye
Samuel Loch
Fergus Pragnell
Richard Allsop
Toby Lister
 Australia 5:59,53 R
4 Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 6:01,75 R
5 Alexander Osborne
Michael Holbrook
Jacob Cornelius
Stephen Kasprzyk
Beau Hoopman
Tyler Winklevoss
Ross James
Grant James
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone 6:04,13 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Steven Vanknotsenburg
Gabriel Bergen
Robert Gibson
Douglas Csima
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
James Dunaway
Derek O’Farrell
Mark Laidlaw
 Kanada 6:02,58 FA
2 Meindert Klem
Robert Lücken
David Kuiper
Jozef Klaassen
Olivier Siegelaar
Mitchel Steenman
Olaf van Andel
Diederik Simon
Peter Wiersum
 Holandia 6:04,46 FA
3 Dienis Kleszniew
Anton Sołdunow
Nikita Morgaczow
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Igor Sałow
Anton Zarucki
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 6:10,53 R
4 Romano Battisti
Marco Resemini
Raffaello Leonardo
Pierpaolo Frattini
Dario Dentale
Francesco Fossi
Niccolò Mornati
Lorenzo Carboncini
Gaetano Iannuzzi
 Włochy 6:10,58 R
5 Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Sławomir Kruszkowski
Piotr Hojka
Mikołaj Burda
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Daniel Trojanowski
 Polska 6:17,40 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Sławomir Kruszkowski
Piotr Hojka
Mikołaj Burda
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Daniel Trojanowski
 Polska 5:29,72 FA
2 Romano Battisti
Marco Resemini
Raffaello Leonardo
Pierpaolo Frattini
Dario Dentale
Francesco Fossi
Niccolò Mornati
Lorenzo Carboncini
Gaetano Iannuzzi
 Włochy 5:32,15 FA
3 Alexander Osborne
Michael Holbrook
Jacob Cornelius
Stephen Kasprzyk
Beau Hoopman
Tyler Winklevoss
Ross James
Grant James
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone 5:34,72 FB
4 Thomas Larkins
Joshua Dunkley-Smith
Mitchell Estens
Thomas Swann
Bryn Coudraye
Samuel Loch
Fergus Pragnell
Richard Allsop
Toby Lister
 Australia 5:35,71 FB
5 Dienis Kleszniew
Anton Sołdunow
Nikita Morgaczow
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Igor Sałow
Anton Zarucki
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:38,45 FB
6 Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:39,68 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Thomas Larkins
Joshua Dunkley-Smith
Mitchell Estens
Thomas Swann
Bryn Coudraye
Samuel Loch
Fergus Pragnell
Richard Allsop
Toby Lister
 Australia 5:31,72
2 Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:34,14
3 Alexander Osborne
Michael Holbrook
Jacob Cornelius
Stephen Kasprzyk
Beau Hoopman
Tyler Winklevoss
Ross James
Grant James
Edmund Del Guercio
 Stany Zjednoczone 5:34,36
4 Dienis Kleszniew
Anton Sołdunow
Nikita Morgaczow
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Igor Sałow
Anton Zarucki
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:41,97

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal world centered-2.svg Urs Käufer
Gregor Hauffe
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Richard Schmidt
Filip Adamski
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Niemcy 5:24,13
Silver medal world centered-2.svg Steven Vanknotsenburg
Gabriel Bergen
Robert Gibson
Douglas Csima
Malcolm Howard
Andrew Byrnes
James Dunaway
Derek O’Farrell
Mark Laidlaw
 Kanada 5:27,15
Bronze medal world centered-2.svg Meindert Klem
Robert Lücken
David Kuiper
Jozef Klaassen
Olivier Siegelaar
Mitchel Steenman
Olaf van Andel
Diederik Simon
Peter Wiersum
 Holandia 5:28,32
4 Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Sławomir Kruszkowski
Piotr Hojka
Mikołaj Burda
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Daniel Trojanowski
 Polska 5:28,40
5 Thomas Broadway
Tom Burton
James Orme
Tom Solesbury
Tom Wilkinson
Daniel Ritchie
Tom Ransley
James Clarke
Phelan Hill
 Wielka Brytania 5:32,61
6 Romano Battisti
Marco Resemini
Raffaello Leonardo
Pierpaolo Frattini
Dario Dentale
Francesco Fossi
Niccolo Mornati
Lorenzo Carboncini
Gaetano Iannuzzi
 Włochy 5:43,58

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]