Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

65. Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne zorganizowane pod egidą Związku Lekkoatletycznego Krajów Bałkańskich, które odbyły się 21 i 22 lipca w Eskişehir, w Turcji.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Grecja Iordánis Roussákis 10,55
Bieg na 200 m Bułgaria Petar Kremenski 20,99
Bieg na 400 m Turcja Mehmet Güzel 47,16
Bieg na 800 m Bośnia i Hercegowina Amel Tuka 1:49,36
Bieg na 1500 m Grecja Andréas Dimitrákis 4:03,89
Bieg na 3000 m Turcja Cihat Ulus 8:30,77
Bieg na 5000 m Turcja Vedat Günen 14:48,40
Bieg na 110 m przez płotki Serbia Milan Ristić 13,95
Bieg na 400 m przez płotki Grecja Spirídon Papadópoulos 51,43
Bieg na 3000 m z przeszkodami Turcja Hakan Duvar 8:58,04
Sztafeta 4 x 100 m  Grecja
Panayiótis Andreádis
Iordánis Roussákis
Emmanouíl Paterákis
Hrístos Kalamarás
40,37
Sztafeta 4 x 400 m  Grecja
Ioánnis Stamatelópoulos
Pétros Kiriakídis
Mihaíl Dardaneliótis
Dimítrios Grávalos
3:10,53
Skok wzwyż Rumunia Mihai Donişan 2,27
Skok o tyczce Rumunia Bogdan Popa 5,00
Skok w dal Rumunia Adrian Vasile 7,79
Trójskok Grecja Dimítrios Tsiámis 16,64
Pchnięcie kulą Turcja Hüseyin Atıcı 19,87
Rzut dyskiem Rumunia Sergiu Ursu 59,91
Rzut młotem Turcja Fatih Eryıldırım 71,02
Rzut oszczepem Bośnia i Hercegowina Dejan Mileusnić 75,23
Kobiety
Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Grecja María Gátou 11,49
Bieg na 200 m Rumunia Alina Andreea Panainte 24,10
Bieg na 400 m Rumunia Sanda Belgyan 53,85
Bieg na 800 m Rumunia Dorina Korozsi 2:06,37
Bieg na 1500 m Serbia Amela Terzić 4:24,06
Bieg na 3000 m Serbia Amela Terzić 9:24,79
Bieg na 5000 m Serbia Milena Rmandić 17:13,06
Bieg na 100 m przez płotki Turcja Nevin Yanıt 12,61 NR
Bieg na 400 m przez płotki Turcja Sema Apak 57,43
Bieg na 3000 m z przeszkodami Grecja Athiná Koíni 10:28,22
Sztafeta 4 x 100 m  Turcja
Hatice Öztürk
Meliz Redif
Birsen Engin
Sema Apak
45,61
Sztafeta 4 x 400 m  Rumunia
Atilla Nagy
Gabriel Tudorache
Iulian Geambazu
Sanda Belgyan
3:35,91
Skok wzwyż Turcja Burcu Ayhan 1,90
Skok o tyczce Grecja Lorela Manu 4,40
Skok w dal Turcja Emel Güngör 6,34
Trójskok Bułgaria Gita Dodova 13,44
Pchnięcie kulą Rumunia Anca Heltne 16,40
Rzut dyskiem Grecja Hristína Anagnostopoúlou 56,82
Rzut młotem Grecja Iliána Korosídou 62,20
Rzut oszczepem Grecja Aggelikí Tsiolakoúdi 53,06

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]