Nordisk Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Nordisk Polska - operator telekomunikacyjny, którego wyłącznym właścicielem jest firma Polkomtel Sp. z o.o., największy operator telefonii komórkowej w Polsce

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Operator telekomunikacyjny, wykorzystujący technologię CDMA, która jest alternatywą dla powszechnie stosowanej w Polsce i Europie technologii GSM

Historia[edytuj | edytuj kod]

10 maja 2006 r. Polskie Sieci Dyspozytorskie Sp. z o.o. (obecnie Nordisk Polska Sp. z o.o.) zostają zwycięzcą przetargu na rezerwację częstotliwości dla cyfrowej sieci ruchomej typu dyspozytorskiego na obszarze całego kraju w zakresie częstotliwości 410 - 430 MHz. W przetargu firma pokonuje dwóch innych kandydatów, którym UKE zarzuca błędy w złożonych wnioskach. Nowy operator za rezerwację częstotliwości zapłacił 16,1 mln zł. Wygrany przetarg uprawnia firmę do wykorzystywania zarezerwowanej częstotliwości do dnia 31 grudnia 2020 r.

Oferowane usługi[edytuj | edytuj kod]

Telefon-CDMAfon: jest usługą telefoniczną stacjonarną, w której sam telefon może być przenośny w granicach strefy numeracyjnej, wielofunkcyjny aparat telefoniczny, przenośny w granicach sfery numeracyjnej, do instalacji i używania usługi niepotrzebne są żadne gniazdka, przyłącza, kable w budynku, wizyta montera. Transmisja głosu odbywa się bezprzewodowo.

Internet-CDMAil@: jest usługą szerokopasmowej, mobilnej transmisji danych, charakteryzuje się dużą stabilnością połączenia, wysoką jakością, większą pojemnością systemu, zasięgiem w miejscach gdzie nie dociera inny mobilny Internet, umożliwia transmisję danych do abonenta na poziomie do 3,1 Mbps oraz korzystanie z limitu transferu do 8,5 GB gwarantuje bezpieczeństwo połączenia ma przenośny, kieszonkowy modem, który można podłączać do dowolnego komputera, nie wymaga specjalnych przyłączy, gniazdek lub kabla w budynku, wizyty montera - można go używać wszędzie tam, gdzie jest sieć. działa na zasadzie bezprzewodowej, szerokopasmowej transmisji danych.

Trunking-CDMA (GoTa)

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

http://www.telix.pl/artykul/historia-nordisk-polska-firmy-zakupionej-przez-polkomtel-3,29936.html

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]