Out of Tune

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Out of Tune
Ilustracja
Out of Tune na koncercie w warszawskiej Królikarni (16 czerwca 2007)
Rok założenia 2005
Pochodzenie Warszawa ( Polska)
Gatunek disco-punk, indie rock
Wydawnictwo muzyczne EMI Music Poland
Obecni członkowie
Eryk Sarniak
Maciej Sobczyński
Mateusz Gągol
Jakub Dykiert
Kamil Falkorn
Byli członkowie
Michał Witkowski
Kamil Kukla
Strona internetowa

Out of Tunewarszawski zespół założony w 2005 roku grający połączenie alternatywnego rocka z elektroniką, początkowo kojarzony z nurtami disco-punk i indie rock.

Historia[edytuj]

Zespół założony został w Warszawie w 2005 roku przez basistę i wokalistę Eryka Sarniaka, gitarzystę Maćka Sobczyńskiego i perkusistę Michała Witkowskiego. Na scenie pojawił się w 2005 debiutując koncertem w klubie Smok w Otwocku. W 2006 do zespołu dołączył Mateusz Gągol grający na klawiszach i gitarze, obsługujący komputery i śpiewający w chórkach. W tym samym roku pojawiła się także EP-ka Killer Pop Machine. Zawierała ona 4 utwory, a jej producentem był Adam Wasilkowski, gitarzysta zespołu Buzu Squat. EP Killer Pop Machine została wydana w niewielkim nakładzie własnymi środkami. EP i pochodzący z niej singiel tytułowy Killer Pop Machine przyniósł zespołowi większą popularność wśród fanów oraz zainteresowanie ze strony mediów.

W 2007 pojawili się na EP Offensywa 2 - Shoes & Microphones firmowanej przez Piotra Stelmacha. W tym samym roku podpisali kontrakt z EMI Music Poland. W tym samym roku Out of Tune wystąpili na Open'er Festival, na scenie młodych talentów. Przyznana została im też nagroda Miazga magazynu Pulp w kategorii Następna Duża Rzecz. 22 sierpnia 2008 wydany został debiutancki album, zatytułowany Out of Tune. Album został nagrany w Warszawie w 2007 i zmiksowany przez Piotra "Dzikiego" Chancewicza. Pierwszym singlem został utwór „Plastikowy”. Teledysk do utworu zrealizowała firma Papaya Films, a reżyserem został Artur Kopp.

W ciągu trzech lat działalności zespół zagrał wiele koncertów w całej Polsce (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Szczecinie) oraz w Pradze i Berlinie. W 2007 zespół wystąpił na scenie Młodych Talentów na Open'er Festival w Gdyni. Supportowali Junior Boys, Robots In Disguise, Cool Kids of Death, The Car Is on Fire, Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach i T.Love. Zagrali także drobną rolę w filmie Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy.

W 2010 roku doszło do zmian w składzie. Perkusista Michał Witkowski został zastąpiony przez Kamila Kuklę, a gitarzystą basowym został Jakub Dykiert, który przejął tę funkcję od wokalisty Eryka Sarniaka. Została nagrana także druga płyta Lights So Bright. Nagrań dokonano w studiu Dickie Dreams w Gdańsku, a producentem został Krystian Wołowski z Dick4Dick. Singlem promującym płytę jest "Cash and Hearts".

Skład[edytuj]

Obecny[edytuj]

Byli członkowie[edytuj]

 • Michał Witkowski - perkusja (do 2010)
 • Kamil Kukla - perkusja (2010)

Dyskografia[edytuj]

Album[edytuj]

EP[edytuj]

 • Killer Pop Machine (2006, wydawnictwo własne)
  • A1. "Killer Pop Machine"
  • A2. "What You're Missin'"
  • B1. "Find a Reason"
  • B2. "Vintage Violence"
 • Bison Jupiter And Everything Else (2012)
  • 1. Nineteen Nights
  • 2. The Gift
  • 3. Silver Lines
  • 4. Bison Jupiter and Everything Else
  • 5. Nineteen Nights (Extended Version)

Single[edytuj]

Udział w składankach[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]