Pięcioraczki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pięcioraczki
Quintuplets
Gatunek serial telewizyjny
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Twórcy Mark Reisman
Liczba odcinków 22
Produkcja
Czas trwania odcinka 25 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 16 czerwca 2004
Polska 10 lipca 2010
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone FOX
Polska Comedy Central Polska, Comedy Central Family
Lata emisji Stany Zjednoczone 2004-2005
Polska 2010-

Pięcioraczki (ang. Quintuplets) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację FOX od 16 czerwca 2004 roku do 12 stycznia 2005 roku. W Polsce nadawany jest na kanale Comedy Central Polska od 10 lipca 2010 roku, a dzień później od 11 lipca 2010 roku w Comedy Central Family.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Perypetie zwariowanej piątki rodzeństwa i ich rodziców. Mogłoby się wydawać, że zebranie pod jednym dachem siedmiorga tak różnych osób może zakończyć się tylko w jeden sposób – wielką katastrofą. Chase’owie jednak tworzą prawdziwie zżytą rodzinę.

Najstarszy z dzieci, przystojny i dobrze zbudowany Parker (Jake McDorman) zawsze chętnie służy pomocą młodszym członkom rodziny i stara się ochronić ich przed złem świata. Jak się okazuje, nie zawsze jednak kierują nim wyłącznie szlachetne intencje. Mimo to młodsi z braci – niezbyt rozgarnięty Pearce (Johnny K. Lewis) oraz zarozumiały Patton (Ryan Pinkston) – wprost za nim przepadają.

W skład rodziny Chase’ów wchodzą także uzależniona od modowych nowinek i skupiająca się głównie na własnym wyglądzie Paige (Sarah Wright) oraz mniej atrakcyjna od siostry, jednak niezwykle inteligentna i ambitna Penny (April Matson).

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]