Plotkara: Wejście Carlsów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wejście Carlsów. Plotkara – dalszy ciąg serii książek młodzieżowych Plotkara napisana przez Cecily von Ziegesar. W Polsce pierwszy tom został wydany w 2008 roku przez wydawnictwo Amber.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Główni bohaterowie:

 • Avery Carlsma imię po babci; jasnozłociste włosy, kobaltowo-niebieskie oczy, goniąca za trendami, bogini jak z bajki w sukienkach od Marini; "Toczy wojnę" z Jack Laurent; ona, Baby i Owen są trojaczkami wychowanymi tylko przez matkę; przeprowadzili się do Nowego Jorku ze Sconset do Nantucket.
 • Baby Carlsbyła nieoczekiwanym dzieckiem, najmłodsza z trójki; tęskni za swoim chłopakiem; na początku nie rozstaje się z jego bluzą, którą przez przypadek jej zostawił. Po jakimś czasie spotyka J.P. i zakochują się w sobie.
 • Owen Carlsbrat Avery i Baby, najstarszy z trojaczków, ma imię po dziadku; przystojniak o dość surowej urodzie, naga pierś, złociste włosy; należy do drużyny pływackiej w szkole św. Judy; nie może zapomnieć o dziewczynie, z którą spędził wyjątkową noc. Przedstawiła się jako Kat. Okazuje się, że tak naprawdę ma na imię Kelsey i jest dziewczyną jego nowego przyjaciela...
 • Rhys Sterlingkapitan drużyny pływackiej w szkole św. Judy; nowy przyjaciel Owena. Marzy, że w końcu zrobi to ze swoją dziewczyną, którą zna od małego, Kelsey; Jego matka prowadzi program pt. "Herbatka z lady Sterling".
 • Jacqueline "Jack" Laurentzaczęło się od incydentu w sklepie. Jedna torebka, dwie dziewczyny. Jack i Avery się nienawidzą i rywalizują ze sobą. Chodziła z J.P., ale zerwał z nią, by być z Baby Carls.
 • Kelsey "Kat" Talmadgebyła dziewczyna Rhysa. Znali się od dziewiątego roku życia. Poznała Owena zeszłego lata w Nantucket, gdzie oboje kochali się po raz pierwszy na plaży i stracili dziewictwo. Dała mu bransoletkę z napisem KAT, by ją zapamiętał na zawsze. Po jakimś czasie Kat odwiedziła Rhysa w szkole i tak Kelsey i Owen ponownie się spotkali. Kelsey rozstała się z Rhysem, a gdy ten odkrył, że tajemniczym chłopakiem Kat jest Owen, pobili się.
 • J.P. CashmanJedyny syn Dicka i Tatiany Cashman. Chodzi do Riverside i od dłuższego czasujest chłopakiem Jack. Jednak zostawił ją dla Baby, która wyprowadzała jego psy. Po krótkim romansie z Baby, J.P. wraca do Jack

Książki[edytuj | edytuj kod]

 1. Wejście Carlsów. Plotkara 12(numerowanie wg całej serii to pomysł wydawnictwa Amber) (The Caryles) (2008)
 2. Nigdy nie mów dość. Wejście Carlsów. Plotkara 13 (You just can't get enough) (2008)
 3. Daj mi szansę. Wejście Carlsów. Plotkara 14 (Take a chance on me) (2009)
 4. Kochaj tylko tego, z kim jesteś. Wejście Carlsów. Plotkara 15 (Love the One You're With) - premiera ang: październik 2009

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]