Pomoc:Samouczek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Docelowo w tym miejscu znajdą się linki do samouczków Wikipedii wzorowanych na podobnym kursie na angielskiej wiki. Ich celem jest zapoznanie nowych użytkowników z podstawowymi zasadami edycji, z zasadami rządzącymi naszym projektem i ideami które mu przyświecają.

  • Samouczek dla początkujących: krótki, ogólny kurs podstawowych zasad edycji i reguł rządzących Wikipedią
  • Samouczek dla studentów: w przygotowaniu - czteroczęściowy kurs stworzony z myślą o studentach i uczniach wykonujących zadania w Wikipedii w ramach prac domowych. Zawiera bardziej szczegółowy opis zasad Wikipedii i pokazuje nieco więcej sztuczek przydatnych w edycji artykułów. Witaj (4 strony). Najważniejsze (14 stron). Edytowanie (24 strony). Zaawansowane (13 stron). Tło (2 strony).
  • Samouczek dla nauczycieli: czteroczęściowy kurs dla nauczycieli szkolnych i akademickich chciących wykorzystać Wikipedię w pracy z uczniami i studentami. Wprowadza w tajniki najważniejszych zasad Wikipedii, przekazuje podstawowe informacje na temat technicznej strony tworzenia artykułów i przekazuje zbiór dobrych praktyk dotyczących wykorzystania Wikipedii w pracy dydaktycznej. Witaj (5 stron). Najważniejsze (15 stron). Edytowanie (24 strony). Tematyka medyczna (4 strony). Dobór tematów (3 strony). Praca w klasie (42 strony). Strony wikiprojektu (4 strony).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]