Radio Mittendrin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Radio Mittendrin
Państwo  Polska
Język niemiecki, polski
Siedziba Racibórz
Założono 6 stycznia 2006
Format stacji internetowe
Strona internetowa

Radio Mittendrin – polsko-niemiecka internetowa stacja radiowa założona w 2006 roku. Siedziba radia mieści się w budynku Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Raciborzu.

Radio Mittendrin jest finansowane ze środków polskiego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Instytutu IFA ze Stuttgartu.

Audycje[edytuj | edytuj kod]

Radio Mittendrin współpracuje między innymi z rozgłośnią Deutsche Welle i transmituje jej audycje Kalenderblatt („Kartka z kalendarza”) oraz Studio DW (program o studiowaniu i badaniach naukowych w Niemczech). Radio współpracuje także z innymi rozgłośniami z Niemiec i Austrii, transmitując magazyn młodzieżowy Funkschatten z Wiednia, Sternzeit z Kolonii oraz audycję dla dzieci z Radijojo.

Pozostałe audycje to m.in. godzinny magazyn młodzieżowy Mittendrin oraz koncert życzeń Deutsche Stimme aus Ratibor („Niemiecki głos z Raciborza”).

Projekty[edytuj | edytuj kod]

Rozgłośnia uczestniczy regularnie w międzynarodowych projektach, takich jak Polsko-Czeskie Warsztaty Młodzieżowe[1] oraz Polsko-Nimecki Projekt Współpracy z Radijojo[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]