Robotica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Robotica
Robotica
Gatunek serialu Rozrywkowy
Kraj produkcji USA
Twórcy Bruce Nash
Liczba odcinków 21
Liczba serii 3
Produkcja
Narracja Ahmet Zappa
Czas trwania odcinka 60 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Discovery Science
Zone Reality
Lata emisji 2001-2002
Data premiery kwiecień 2001

Robotica – program poświęcony walkom robotów, produkowanym przez Amerykańską telewizje kablową TLC. W sezonie jest 7 odcinków, z czego 6 to eliminacje do finału (7. odcinek). Zostały wyprodukowane 3 sezony. Pierwszy odcinek został wyemitowany w kwietniu 2001, ostatni sezon w listopadzie 2002 . W pierwszym sezonie prezenterami byli Ahmet Zappa, Tanika Ray, oraz Tanya Memme. W sezonie drugim i trzecim Dan Danknick zastąpił Tanika Ray.

Sezon 1[edytuj | edytuj kod]

Każdy odcinek w pierwszym sezonie, przedstawia cztery roboty ważące nawet 95 kilogramów w serii trzech wyzwań. Zwycięzcy każdej pary stają przeciw sobie w walce, by wyłonić zwycięzce.

  • Pierwsze wyzwanie to wyścig. Roboty mają do przejechania tor w kształcie 8 w przeciwnych kierunkach. Roboty dostają po 10 punktów za każde ukończone okrążenie, a zwycięzca dostaje bonus w wysokości 20 punktów. Limit dla wyzwania trwa 2 minuty.
  • Drugie wyzwanie to labirynt (The Maze). Roboty mają do pokonania 2 identyczne krzyżujące się tory z metą na środku. Pięć przeszkód (ruchoma rampa, przepchnięcie pudła, obracające się łopatki z kolcami, gilotyna i wodospad) o wartości każda po 15 punktów, plus 25 punktów dla robota który pierwszy stanie na platformie na środku labiryntu. Limit dla tego wyzwania wynosi 3 minuty.
  • Trzecie wyzwanie to tor przeszkód. Roboty muszą przebić się przez ściany, z każdą wzrasta poziom trudności. Pięć przeszkód (szklana szyba, puszki po farbie z piaskiem, cegły, kamienne płyty oraz sejf ważący 50 kg), każda o wartości 15 punktów za każdą, plus 25 punktów dla robota który jako pierwszy ukończy tor. Limit dla wyzwania wynosi 3 minuty.

Suma punktów zgromadzonych po trzech wyzwaniach wyłania zwycięzce.

Finałowa walka odbywa się na platformie o wymiarach ok. 4.5 na 4.5 metra, która jest położona nad przepaścią z kolcami. Po wjeździe na platformie roboty przez minutę walczą z podniesionymi barierkami. Po minucie barierki padają, i robot który zepchnie rywala z platformy wygrywa odcinek.

Finał jest podobny do kwalifikacji, z tym, że w finale walczy ze sobą sześć robotów a nie cztery, które rywalizują w trzech parach. Trzy roboty spotykają się w wielkim finale. Zwycięzca otrzymał największą do tamtej pory wygraną w walce robotów, $12 000.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

  • Sezon 1: Run Amok
  • Sezon 2: Flexy Flyer
  • Sezon 3: Panzer Mk. 3

Obecny status[edytuj | edytuj kod]