Sexting

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sexting.jpg

Sexting (także seksting) – forma komunikacji elektronicznej, w której przekazem jest seksualnie sugestywny obraz lub treść. Termin powstał w pierwszych latach XXI wieku jako zrost angielskich słów sex (seks) i texting (czynność wysyłania wiadomości sms). Z czasem jego znaczenie poszerzyło się na wysyłanie podobnych komunikatów także za pomocą innych mediów, na przykład komunikatorów internetowych, wiadomości mms czy portali społecznościowych.

W sierpniu 2012 termin został wpisany do słownika Merriam-Webster jako wyraz ugruntowany w języku angielskim[1], rozpowszechnił się także w innych językach.

Seksting uznawany jest za jedno z najważniejszych zagrożeń społeczno-wychowawczych stojących przed młodymi ludźmi korzystającymi z internetu, obok pornografii, pedofilii w sieci, stalkingu, i innych form cyberprzemocy[2].

Przypisy

  1. The Washington Times, F-bomb makes it into mainstream dictionary, „The Washingtion Times[dostęp 2016-02-16] (ang.).
  2. Tomasz Biernat, Janusz Gierszewski, Wielowymiarowość bezpieczeństwa środowiska wychowawczego, Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna "POMERANIA", 17 grudnia 2014, s. 20, ISBN 9788394189303 [dostęp 2016-02-16] (pol.).