Sobowtór (film 2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy filmu z 2005. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Sobowtór
Gatunek obyczajowy
Data premiery 14 stycznia 2006
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Czas trwania 66 min
Reżyseria Bodo Kox
Scenariusz Bodo Kox
Główne role Marcin Chabowski, Magdalena Woźniak, Bodo Kox, Joanna Szczepkowska, Dawid Antkowiak, Daria Kapralska, Leszek Rosołek
Muzyka Tomasz Gwinciński
Zdjęcia Jacek Chamot
Montaż Bodo Kox
Produkcja Bodo Kox

Sobowtórniezależny polski film obyczajowy, wyprodukowany w 2005 roku przez Bodo Film

Treść[edytuj | edytuj kod]

Film składa się z dwóch na pozór oddzielnych, acz przeplatających się wątków. Pierwszy dotyczy Artura - trzydziestolatka, prowadzącego monotonne, samotne życie, wypełnione po brzegi pracą, a po pracy namiętnym oglądaniem telewizji. Artur (Marcin Chabowski) zdaje się być jednak bardzo zadowolony ze swego żywota. Uważa się za zabawnego luzaka, szanowanego i lubianego przez wszystkich. Jego największym marzeniem, bliskim realizacji, jest zakup używanego, sportowego auta. Pewnego dnia przez przypadek ma możliwość poznać na swój temat okrutną prawdę.

Drugi wątek przedstawia kilka dni z życia Anny Lewińskiej. Anna (Magdalena Woźniak) jest bardzo popularną aktorką u szczytu wielkiej kariery. To właśnie kariera jest dla niej najważniejszą rzeczą w życiu. Lewińska postępuje ściśle według wskazówek ekscentrycznego reżysera Oskara Boszko (Bodo Kox), któremu ślepo ufa i traktuje jak swojego Guru. Na kilka dni przed premierą najnowszego dzieła Oskara Boszko pt. "Kraty Nienawiści", gdzie Anna gra główną rolę, w jej życiu dochodzi do niespodziewanej, dramatycznej zmiany.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]