Soledad (peruwiańska telenowela)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Soledad
Gatunek telenowela
Kraj produkcji Peru Peru
Oryginalny język hiszpański
Twórcy Delia Fiallo
Główne role Coraima Torres
Guillermo Pérez
Lupita Ferrer
Muzyka tytułowa "hay mi Soledad"
Liczba odcinków {{{liczba odcinków}}}
Liczba serii 1
{{{lista odcinków}}}
Produkcja
Produkcja José Enrique Crousillat
Reżyseria Maritza kirchhausen
Luis Felipe Alvarado
Narracja {{{narracja}}}
Muzyka Jorge Tafur
Zdjęcia Rafael Ruiz
Czas trwania odcinka {{{czas trwania}}}
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Polska Zone Romantica 2001–2002
Pierwsza emisja 2001
Format dźwięku {{{format dźwięku}}}

Soledad (Soledad) – peruwiańska telenowela z 2000 roku produkcji America Producciones licząca 200 odcinków. w rolach głównych Coraima Torres i Guillermo Pérez.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Alma Díaz del Castillo od śmierci męża poświęciła się czwórce swych dzieci: Soledad, Antonii, Fátimie i Juanjowi. Najstarsza Soledad jest skromną sekretarką, ma narzeczonego, który mieszka niedaleko, także w niebogatej dzielnicy, i w którym właściwie nie jest zakochana.

Przed ślubem swej siostry Antonii Soledad idzie do kwiaciarni zamówić kwiaty na uroczystość. Tu poznaje Migueal Angela Olivaresa, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Miguel Angel jest szefem Beauty Corporation, dużej firmy kosmetycznej. Soledad robi na nim spore wrażenie – Miguel Angel, choć żonaty, nie przestał być czuły na urodę innych kobiet: miewa przygody zwłaszcza z modelkami pracującymi dla jego firmy. Żoną Miguela Angela jest Victoria Alvarez. To kobieta dojrzała, dużo starsza od swego męża, bardzo o niego zazdrosna. Ma obsesję na punkcie swojej twarzy, ciała i wieku – chciałaby, by żaden z tych elementów nie zmienił się przez ostatnie 20 lat.

Zrządzeniem losu, Soledad zaczyna pracować w Beauty Corporation jako sekretarka Miguela Angela. Bliskość szefa sprawi, że Soledad zapomni o wszelkich zasadach, które wpajała jej matka i odda się namiętności[1].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]