Tristan Gommendy: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 9 bajtów ,  11 lat temu
m
drobne techniczne, poprawa linków
(kat., poprawa linków, poprawki w tekście)
m (drobne techniczne, poprawa linków)
 
== Kariera ==
Tristan karierę rozpoczął od startów w kartingu. Po jej zakończeniu w [[1999]] roku zadebiutował we Francuskiej [[Formuła 3|Formule 3]], gdzie w [[2002]] (ostatnim roku istnienia tej serii) zdobył tytuł mistrzowski. Jego sytuację poprawił również fakt zwycięstwa w prestiżowym [[Grand Prix Makau]] Po tych sukcesach przeszedł do Europejskiej Formuły Renault V6. Ukończył ją wówczas na 4 miejscu. W kolejnych dwóch latach startował w [[World Series by Renault]]. W ciągu dwóch sezonów niestety tylko raz zdołał wygrać i zdobyć [[pole position]]. Zakończył je odpowiednio na 5 i 4 pozycji. Mimo to w roku [[2006]] dostał szansę angażu w [[GP2]] w zespole [[iSport International]]. Niestety współpraca nie układała się za dobrze (6 punktów w dziewięciu wyścigach) i po zaledwie pięciu rundach opuścił brytyjski team. Po braku szansy angażu w [[Formuła 1|F1]] zakończył działalność w juniorskich seriach i rozpoczął starty w amerykańskim [[Champ Car]].
 
Tristan karierę rozpoczął od startów w kartingu. Po jej zakończeniu w [[1999]] roku zadebiutował we Francuskiej [[Formuła 3|Formule 3]], gdzie w [[2002]] (ostatnim roku istnienia tej serii) zdobył tytuł mistrzowski. Jego sytuację poprawił również fakt zwycięstwa w prestiżowym [[Grand Prix Makau]] Po tych sukcesach przeszedł do Europejskiej Formuły Renault V6. Ukończył ją wówczas na 4 miejscu. W kolejnych dwóch latach startował w [[World Series by Renault]]. W ciągu dwóch sezonów niestety tylko raz zdołał wygrać i zdobyć [[pole position]]. Zakończył je odpowiednio na 5 i 4 pozycji. Mimo to w roku [[2006]] dostał szansę angażu w [[GP2]] w zespole [[iSport International]]. Niestety współpraca nie układała się za dobrze (6 punktów w dziewięciu wyścigach) i po zaledwie pięciu rundach opuścił brytyjski team. Po braku szansy angażu w [[F1]] zakończył działalność w juniorskich seriach i rozpoczął starty w amerykańskim [[Champ Car]].
 
Startując w barwach zespołu [[PKV Racing]] był zawodnikiem środka stawki. W jedenastu startach dwukrotnie ukończył wyścig w pierwszej piątce, dodatkowo raz udało mu się zdobyć pole position. Dorobek przyzwoitych 140 punktów zapewnił mu 12. lokatę w końcowej klasyfikacji. Po połączeniu dwóch amerykańskich serii ([[Indy Racing League|IRL]] i [[Champ Car]]) nie znalazł dla siebie w niej miejsca. Jako plan awaryjny wybrał starty w nowo utworzonej [[Superleague Formula]] w barwach portugalskiej [[FC Porto]]. Niestety pomimo dwóch miejsc na podium (w tym jedno zwycięstwo) sezon ten był dość przeciętny w wykonaniu Francuza, ukończony na 7. miejscu w generalce z dorobkiem 277 "oczek".
 
 
[[Kategoria:Kierowcy Champ Car]]
34 632

edycje

Menu nawigacyjne