Obraz Matki Bożej Poznańskiej: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Nie podano opisu zmian
Linia 28: Linia 28:


== Historia ==
== Historia ==
w 1666 roku w ogarniętym wojnami, chorobami i powodziami Poznaniu jeden z franciszkanów - brat Tomasz Dybowski kupił za 2,5 obraz będący kopią cudownego obrazu Matki Bożej Boreckiej{{r|GW}} od malarza Marcina<ref group = uwaga>Marcin dostał go od Jakuba, który pracował u malarza Franciszka na [[Śródka (Poznań)|Śródce]]</ref>.
w 1666 roku w ogarniętym wojnami, chorobami i powodziami Poznaniu jeden z franciszkanów - brat Tomasz Dybowski kupił za [[złoty polski|2,5 złotego]] obraz będący kopią cudownego obrazu Matki Bożej Boreckiej{{r|GW}} od malarza Marcina<ref group = uwaga>Marcin dostał go od Jakuba, który pracował u malarza Franciszka na [[Śródka (Poznań)|Śródce]]</ref>.


== Ikona==
== Ikona==

Wersja z 10:23, 29 mar 2013

Szablon:Obraz infobox

Matka Boża w Cudy Wielmożna Pani Poznania
Miejsca kultu

Poznaniu

Sanktuarium

Kościół św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu

Początek kultu

połowa XVII wiek[1]

Czas powstania wizerunku

XVII wiek[1]

Technika wykonania

{{{technika}}}

Rozmiar

{{{rozmiar}}} cm

Styl

ikona

Koronowany

{{{koronacja}}}

Kościół św. Antoniego Padewskiego

Obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, Matka Boża Poznańska[1], Matka Boża Franciszkańska[1] - znajdujący w kościele św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu obraz przedstawiający Matkę Bożą z Jezusem. Jest to kopia obrazu Matki Bożej Boreckiej[1]. Otoczony kultem w Poznaniu od połowy XVII wieku[1].

Historia

w 1666 roku w ogarniętym wojnami, chorobami i powodziami Poznaniu jeden z franciszkanów - brat Tomasz Dybowski kupił za 2,5 złotego obraz będący kopią cudownego obrazu Matki Bożej Boreckiej[1] od malarza Marcina[a].

Ikona

Kult

  1. Marcin dostał go od Jakuba, który pracował u malarza Franciszka na Śródce

Bibliografia