Szablon:W edycji

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Template-info.png Dokumentacja szablonu [zobacz] [edytuj] [historia] [odśwież]

Użycie

Szablon w edycji umieść na górze strony, którą masz zamiar często edytować przez krótki czas. Zamierzeniem szablonu jest informowanie innych ludzi, że ktoś obecnie pracuje nad artykułem, tym samym redukując liczbę konfliktów edycji. Nie zostawiaj tej wiadomości na więcej niż parę godzin nic nie robiąc, ponieważ robiąc tak możesz zniechęcić innych do edycji artykułu. Jeśli szablon jest w artykule, w którym nie było edycji od dwóch godzin, powinien on zostać usunięty. Określanie czasu na okres paru dni jest w sprzeczności z celem powstania tego szablonu. Używaj go tylko podczas sesji intensywnych edycji.

Aby użyć szablonu, wpisz po prostu {{w edycji}} na górze edytowanej strony. Jeżeli chcesz zarezerwować sobie trochę czasu lub podać jakąś wiadomość, użyj {{w edycji|czas (wiadomość)}}.

Pamiętaj o usunięciu szablonu „w edycji”, gdy tylko skończysz pracę nad stroną.

Przykłady

{{w edycji}}

{{w edycji|5 minut}}

{{w edycji|30 minut w celu poprawienia informacji w sekcji Historia}}


Można też podać swoją nazwę wikipedysty. Należy wtedy wpisać

{{w edycji|Wikipedystę Jakiegoś}}

Dodawane kategorie

W większości przypadków szablon wstawia jedną z dwóch kategorii:

Zobacz też

  • {{w edycji 2}} – zadaniem tegoż szablonu jest informowanie o pracy nad danym artykułem na dłuższy okres. Dotyczy on obszernych artykułów. Celem tego szablonu jest również nawiązanie współpracy do kolektywnego poszerzania artykułu. Nie zostawiaj tej wiadomości na więcej niż kilka dni nic nie robiąc. Jeśli szablon jest w artykule, w którym nie było edycji od tygodnia, powinien on zostać zdjęty.