Sztuczna pochwa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sztuczna pochwa używana do pobierania nasienia od koni.
Sztuczna pochwa używana przez mężczyzn do masturbacji

Sztuczna pochwa – przyrząd imitujący kształtem żeński kanał rodny, wykorzystywany w hodowli zwierząt oraz w przemyśle erotycznym.

Wykorzystanie w rolnictwie[edytuj | edytuj kod]

Sztuczna pochwa może być wykorzystana w hodowli zwierząt. Jest wtedy montowana w fantomie i służy do pobierania nasienia od samca (np. knura, byka, buhaja). Podczas pobrania obecna jest samica, która ma pobudzić samca[1]. Nasienie pobrane do sztucznej pochwy, po przebadaniu i rozcieńczeniu, można przechowywać w stanie płynnym lub zamrożonym w tzw. bankach nasienia. Dzięki temu jeden ejakulat uzyskany od cennego reproduktora może być wykorzystywany do unasienniania większej liczby samic[2].

Wykorzystanie w przemyśle erotycznym[edytuj | edytuj kod]

Sztuczna pochwa funkcjonuje również w roli gadżetu erotycznego dla mężczyzn, który służy stymulacji seksualnej przez naśladowanie kobiecej anatomii. Standardowo składa się z[3]:

  • zatyczki tylnej, którą odkręca się przy czyszczeniu;
  • obudowy, która często ukrywa prawdziwą funkcję sprzętu (i naśladuje np. głośnik, latarkę);
  • zatyczki przedniej, chroniącej wnętrze;
  • rękawa, czyli najważniejszej części, wnętrza gadżetu, który ma imitować dotyk ludzkiej skóry.

Za prekursora takich rozwiązań uważa się markę Fleshlight, opatentowaną w 1998 roku przez Steva Shubina[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Weronika Makowiec: Pobieranie nasienia buhaja z wykorzystaniem sztucznej pochwy. Zrównoważone Budownictwo, 2017-07-08. [dostęp 2019-01-20]. (pol.).
  2. Inseminacja zwierząt. Małopolskie Centrum Biotechniki. [dostęp 2019-01-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-21)]. (pol.).
  3. Sztuczna Pochwa. sztucznawagina.pl. [dostęp 2019-01-20]. (pol.).
  4. Jeremy Glass: Talking to the Ex-Cop Who Invented the Fleshlight. thrillist.com, 2016-01-20. [dostęp 2019-01-20]. (pol.).