The Week in Chess

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Week in Chess
Typ strony tematyka szachowa
Data powstania 17 września 1994
Autor Mark Crowther
Właściciel Mark Crowther
Wersje językowe angielska
Strona internetowa

The Week in Chess (w skrócie TWIC) – jeden z pierwszych internetowych serwisów poświęconych bieżącym wydarzeniom ze świata szachów.

Autorem serwisu był w 1994 roku Mark Crowther, który jest webmasterem do dnia dzisiejszego. Początkowo TWIC był prowadzony w formie grupy tematycznej rec.games.chess w Usenecie[1], następnie przeniesiony na prywatną stronę autora, później na www.chesscenter.com, www.chess.co.uk, a obecnie na www.theweekinchess.com. Od samego początku zawartość serwisu tworzyły w głównej mierze wyniki bieżących turniejów. W niedługim czasie strona stała się jedną z najpopularniejszych w tematyce szachowej, przede wszystkim dzięki bardzo szybkiej aktualizacji, którą zapewniali liczni współpracownicy Crowthera na całym świecie. Wraz z rozwojem strony wprowadzono zagadnienia związane z szachowymi debiutami, dzięki czemu TWIC stał się popularny zarówno wśród zawodowców, jak i amatorów.

Serwis The Week in Chess jest prowadzony – zgodnie ze swoją nazwą – jako cotygodniowe wydawnictwo zawierające oprócz wyników turniejów i zapowiedzi kolejnych wydarzeń, również pliki z partiami w formacie CB i PGN. W styczniu 2014 r. ukazało się 1000. wydanie[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]