Vaillant (przedsiębiorstwo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Vaillant Logo 377 110.jpg

Vaillantniemiecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zajmujące się produkcją urządzeń grzewczych (m.in. kotłów gazowych i olejowych) oraz klimatyzatorów. Firma ta została założona w 1874 przez Johanna Vaillanta w mieście Remscheid gdzie obecnie miesći się główna siedziba firmy. Vaillant na polskim rynku rozpoczął swoją działalność w 1992 roku. Siedziba firmy w Polsce mieści się w Warszawie oraz posiada swoje centra szkoleniowe w Krakowie i Poznaniu.

W swojej ofercie firma posiada kotły kondensacyjne (gazowe, olejowe), pompy ciepła (gruntowe, powietrzne), systemy solarne, zasobniki ciepłej wody użytkowej, regulatory.

Vaillant jest jednym z liderów branży techniki grzewczej w Europie.

Od początku istnienia w logo firmy Vaillant widnieje zając. Historia pochodzenia jest następująca: przeglądając czasopisma w Niedzielę Wielkanocną Johann Vaillant ujrzał ilustrację przedstawiającą zająca wykluwającego się z jajka i od razu postanowił, że zając będzie znakiem towarowym jego firmy. Znak towarowy był unowocześniany wielokrotnie a obecnie jest najlepiej rozpoznawalnym logotypem na rynku techniki grzewczej w całej Europie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]