Vaillant (przedsiębiorstwo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Vaillant Logo 377 110.jpg

Vaillant – sztandarowa marka firmy Vaillant Group[1]- niemieckiego koncernu zajmującego się produkcją urządzeń grzewczych (m.in. kondensacyjnych kotłów gazowych i olejowych, pomp ciepła), rekuperacji, solarów, fotowoltaiki oraz klimatyzatorów. Firma ta została założona w 1874 przez Johanna Vaillanta w mieście Remscheid gdzie obecnie mieści się główna siedziba firmy. Vaillant na polskim rynku rozpoczął swoją działalność w 1992 roku. Siedziba firmy w Polsce mieści się w Warszawie (al. Krakowska 106, 02-256) oraz posiada swoje centra szkoleniowe w Krakowie i Poznaniu[2].

W swojej ofercie firma posiada kotły kondensacyjne (gazowe, olejowe), pompy ciepła (gruntowe, powietrzne), systemy solarne, rekuperację, gazowe podgrzewacze wody, zasobniki ciepłej wody użytkowej, regulatory.

Vaillant jest jednym z liderów branży techniki grzewczej w Polsce i Europie. Firma rozwija się w kierunku ekologicznych rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Od początku istnienia w logo firmy Vaillant widnieje zając. Historia pochodzenia jest następująca: przeglądając czasopisma w Niedzielę Wielkanocną Johann Vaillant ujrzał ilustrację przedstawiającą zająca wykluwającego się z jajka i od razu postanowił, że zając będzie znakiem towarowym jego firmy. Znak towarowy był unowocześniany wielokrotnie, a obecnie jest najlepiej rozpoznawalnym logotypem na rynku techniki grzewczej w całej Europie.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Vaillant Group - Taking care of a better climate, www.vaillant-group.com [dostęp 2018-02-21] (ang.).
  2. Adresy ośrodków szkoleniowych Vaillant w Polsce, www.vaillant.pl [dostęp 2018-02-21] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]