W kryjówce mojego ojca

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
W kryjówce mojego ojca
In My Father's Den
Gatunek dramat, thriller
Data premiery 11 czerwca 2004
Kraj produkcji  Nowa Zelandia
Język angielski
Czas trwania 128 min
Reżyseria Brad McGann
Scenariusz Brad McGann
Główne role Matthew Macfadyen
Emily Barclay
Miranda Otto
Muzyka Simon Boswell
Zdjęcia Stuart Dryburgh

W kryjówce mojego ojcadramat z 2004 roku, produkcji nowozelandzkiej, w reżyserii Brada McGanna, oparty na powieści Maurice Gee pod tym samym tytułem.

Zarys fabuły[edytuj | edytuj kod]

Paul Prior, reporter wojenny, powraca do domu w niewielkim mieście w Nowej Zelandii, po 17 latach nieobecności. Jego brat Andrew mieszka z synem i żoną. W starej kryjówce swojego ojca Paul spotyka 16-letnią Celię, która odwiedza to odkryte przez siebie miejsce, by w samotności pisać opowiadania. Jak się później okazuje Celia jest córką dawnej dziewczyny Paula - Jackie.

Przekonany przez swoją nauczycielkę sprzed lat, Paul rozpoczyna pracę w miejscowej szkole. Celia jest jedną z jego uczennic. Między nią a Paulem rodzi się przyjaźń. Celia odwiedza Paula, chociaż zabrania jej tego matka - Jackie.

Po pewnym czasie Celia znika, a Paul jest jedną z ostatnich osób, które widziały ją przed zaginięciem, stąd szybko powstają podejrzenia, że ma z nim coś wspólnego. Paul przyznaje, że wiedział o zamiarach opuszczenia rodzinnego miasta przez Celię, jednak twierdzi, że nie wie gdzie dziewczyna w rzeczywistości się znajduje. Wraz z rozwikłaniem śledztwa dotyczącego zniknięcia Celii, wyjawiony zostaje również bolesny sekret z przeszłości Paula, który doprowadził do jego wyjazdu do Europy.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Film zdobył kilka nagród na festiwalach filmowych w latach 2004 i 2005, m.in. na Festiwalu Filmowym w Toronto w 2004, San Sebastián Film Festival w Hiszpanii w 2004, Seattle International Film Festival w 2005.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]