Wikipedia:15 lat Wikipedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
15 lat Wikipedii
wielkie świętowanie przez cały 2016 rok

Witaj w miejscu poświęconym obchodom 15-lecia Wikipedii, tutaj dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach organizowanych z tej okazji. Wspólnie zaplanujmy i zorganizujmy najwspanialsze święto Wikipedii w jej historii!

Rok 2016 to dwie szczególne rocznice: 15 stycznia minęło 15 lat od powstania angielskojęzycznej Wikipedii; w tym dniu na całym świecie obchodzimy Dzień Wikipedii, natomiast 26 września będziemy świętować 15 urodziny polskojęzycznej Wikipedii. Chcemy, by w tym roku połączyć oba te święta, by urodziny Wikipedii rozciągnąć na dziewięć miesięcy.

W jaki sposób? Chcemy by te dwie rocznice stały się pretekstem do organizacji w 2016 roku różnych inicjatyw pokazujących jak często Wikipedia jest obecna w życiu codziennym, jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat i jak dba o poziom haseł. Piętnaste urodziny to także świetna okazja, by dokonać nowego otwarcia na nowych uczestników projektu.

Jak możesz się włączyć?

Chcemy, żeby to wydarzenie nie tylko było wyjątkowe, ale żeby też odpowiadało jak najlepiej potrzebom i marzeniom edytorów i czytelników. Dlatego potrzebujemy Twoich pomysłów i obecności w ekipie organizacyjnej!

Jak wyobrażasz sobie świętowanie roku jubileuszowego Wikipedii? Maraton edytowania, konkurs, wycieczki fotograficzne, wystawa zdjęć? A może znasz miejsce w Twojej miejscowości, w którym mogłoby się wydarzyć coś interesującego? Albo masz ciekawy pomysł na coś, co mogłoby się wydarzyć? Podziel się z nami swoim pomysłem lub marzeniem wpisując je do naszego banku pomysłów. Nie martw się, że Twój pomysł może wydawać się dziwny, szalony, mało konkretny, banalny – każda inspiracja jest cenna!

Wydarzenia