Wikipedia:Atlas wikipedystów/województwo śląskie/Dzień Wikipedii 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Od lat śląscy wikipedyści spotykają się z okazji Dnia Wikipedii, aby wspólnie świętować, rozmawiać, wymieniać pomysły i dzielić się doświadczeniami. Również w tym roku chcielibyśmy zaprosić was na spotkanie, podczas którego wspólnie uczcimy (dwunaste już!) urodziny naszej ulubionej encyklopedii. Organizatorzy mają nadzieję skusić niewielkim poczęstunkiem, z tradycyjnym urodzinowym akcentem :-) Ponadto chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma pomysłami związanymi ze środowiskiem wikipedystów, dlatego nie dajcie się prosić - przybywajcie licznie! Zapraszamy serdecznie zarówno tych, którzy na niejednym zlocie byli, jak i tych, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z innymi wikipedystami na żywo. Do zobaczenia!

Miejsce i termin spotkania[edytuj | edytuj kod]

W tym roku spotykamy się 19 stycznia o godzinie 17.00 w herbaciarni o nazwie "Teoria" mieszczącej się przy ul. Dworcowej 13 w Katowicach.

Kontakt[edytuj | edytuj kod]

Jeśli masz jakieś pytania, pisz na adres e-mail kamikaze007Attlen.pl.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

  1. Yarl 22:20, 15 sty 2013 (CET)[odpowiedz]
  2. Kaligula (dyskusja) → poprawka: „może będzie mógł uczestniczyć”
  3. Nemo5576 Dyskusja 14:24, 16 sty 2013 (CET)[odpowiedz]
  4. Karol007 dyskusja 15:56, 17 sty 2013 (CET)[odpowiedz]
  5. Alenutka (Dyskusja)
  6. EwkaC (Dyskusja)
  7. pbm (dyskusja) 19:48, 18 sty 2013 (CET)[odpowiedz]
  8. GringoPL (dyskusja) 13:05, 19 sty 2013 (CET)[odpowiedz]

Sprawozdanie[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy na miejscu zjawił się Pbm, który przyjechał do nas z Częstochowy. Tuż przed godz. 17:00 powitał go Karol007, następnie na miejsce dotarły EwkaC wraz z Alenutką, a na końcu nieco spóźniony Kaligula. Na początku spotkania właściciel "Teorii" zaproponował nam udział w konferencji, którą sam organizuje. Podczas konferencji chętnie widziałby chętnych i doświadczonych wikipedystów jako osoby prowadzące szkolenie na temat wolnych licencji Creative Commons i projektu Wikimedia Commons. Karol007 pozostawił kontakt do siebie i wyraził wolę pomocy w znalezieniu chętnego wolontariusza. Podczas spotkania rozmawiano na tematy ogólne związane z konkursem fotograficznym "Wiki Lubi Zabytki", zabytkach i rejestrach zabytków, możliwości wykorzystania Wikiskanera, kolejnych edycjach Wikiekspedycji, skryptach i botach. Poruszono też kwestię regularnych spotkań w Katowicach, w wyniku czego zostaną podjęte próby ich organizacji, zarówno ogólnych jak i tematycznych. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 21:30.