Skrót: WP:BUG, WP:Bugzilla, WP:Phabricator

Wikipedia:Błędy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wnioski o błędach i propozycje nowych funkcji w oprogramowaniu MediaWiki, którego używa Wikipedia, powinny być wypełniane w serwisie Phabricator.

Aby zgłosić błąd w artykule, użyj strony Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule. Błędy niezwiązane bezpośrednio z oprogramowaniem MediaWiki powinny być przedyskutowane w Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne. Jeśli masz wątpliwości, przedyskutuj problem w Kawiarence przed wypełnieniem formularza w Phabricatorze.

Zgłaszam błąd w Phabricatorze[edytuj | edytuj kod]

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest przeszukanie istniejących błędów. Ktoś mógł już zgłosić ten błąd, a początkowe szukanie pomaga w uniknięciu duplikatów zgłoszeń. W opisie powinieneś zawrzeć wszystko, co wiesz o błędzie. W jednym zgłoszeniu opisz tylko jeden problem. Jeśli musisz, wypełnij kilka zgłoszeń. Dobre zgłoszenie powinno:

  1. umożliwić łatwą dać reprodukcję problemu,
  2. ściśle określać problem - dokładny i konkretny opis pomoże developerowi szybciej zlokalizować źródło problemu.

Aktualizacje zgłoszeń[edytuj | edytuj kod]

Po każdej aktualizacji Twojego zgłoszenia otrzymasz e-mail z informacjami o zmianach. Czasami developerzy mogą zamknąć zgłoszenie, pomimo że sądzisz, że dalej jest słuszne. Jeśli uważasz, że problem dalej istnieje, możesz ponownie otworzyć zgłoszenie i spróbować napisać lepsze wyjaśnienie, albo napisać o nim na liście mailingowej. Jeżeli nie chcesz otrzymywać aktualizacji o swoich zgłoszeniach, możesz zmienić ustawienia w Phabricatorze.

Linkowanie do zgłoszeń[edytuj | edytuj kod]

Do zgłoszeń w Phabricatorze można linkować używając prefiks interwiki phabricator:. Na przykład wpisując [[phabricator:T3000]] otrzymasz phabricator:T3000.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]