Wikipedia:CEE Spring 2021/Nagrody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Nagrody kaskadowe CEE Spring 2021 – wizualizacja 3.png


Licznik haseł aktualizowany na bieżąco:Nagrody kaskadowe

Nagrody kaskadowe to nagrody, na które pracują wspólnie wszyscy uczestnicy konkursu. Po przekroczeniu poszczególnych progów nagród każdy uczestnik konkursu, który napisał przynajmniej 3 hasła konkursowe oraz wypełnił formularz zgłoszeniowy, otrzyma daną nagrodę kaskadową.

Nagrody kaskadowe CEE Spring 2021.png

Aby otrzymać nagrody kaskadowe, należy napisać przynajmniej trzy artykuły w ramach konkursu, a następnie wypełnić ten formularz. Nagrody kaskadowe za przekroczenie danego progu otrzymują uczestnicy, którzy wypełnili formularz najpóźniej do dnia przekroczenia danego progu (np. jeśli napiszesz trzy hasła oraz wypełnisz formularz na początku konkursu, kiedy nie przekroczono jeszcze progu 200 haseł w konkursie, masz szansę uzyskać wszystkie nagrody kaskadowe. Jeżeli wypełnisz formularz w czasie, gdy w konkursie napisano już ponad 600 haseł, możesz otrzymać nagrody tylko za czwarty i piąty próg w przypadku ich przekroczenia).

Nagrody cząstkowe

Pod koniec każdej rundy policzmy wszystkie nowe hasła związane z krajami tygodnia, o wielkości min. 2 kB, a osoba, która napisze ich najwięcej, otrzyma voucher do księgarni internetowej o wartości 100 zł!

Jedna osoba może otrzymać nagrodę cząstkową tylko raz. W przypadku, kiedy daną rundę wygrywa osoba, która już otrzymała nagrodę cząstkową, nagroda przechodzi na kolejną osobę.

Pierwsza Nagroda Specjalna

Po 60 dniach od daty zakończenia konkursu zostanie ponadto przyznana nagroda za jakość – voucher do księgarni internetowej o wartości 200 zł. Zdobędzie ją osoba, która wykaże się wysoką jakością pisanych haseł (napisze najwięcej konkursowych artykułów haseł eksponowanych w rubryce Czy wiesz... na stronie głównej Wikipedii). Ponadto dwie kolejne osoby otrzymają zestaw gadżetów związanych z Wikipedią i projektami Wikimedia.

Druga Nagroda Specjalna

Nagrodę specjalną za hasała o kobietach w postaci voucheru do księgarni internetowej o wartości 200 zł zdobędzie osoba, która w trakcie całego konkursu napisze najwięcej haseł biograficznych o kobietach.

Nagroda dodatkowa za hasła o społeczności romskiej

Nagrodę dodatkową – zestaw gadżetów związanych z Wikipedią i projektami Wikimedia, zdobędą trzy osoby, które w trakcie całego konkursu napiszą najwięcej haseł związanych ze społecznością romską.

Więcej szczegółów na temat konkursu i nagród znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.