Wikipedia:CEE Spring 2022/Nagrody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Licznik haseł aktualizowany na bieżąco:

Do końca rywalizacji pozostało -186 dni.

Do celu pozostało 351 artykułów, co daje -1.8871 artykułów na dzień. Powodzenia!
Nagrody kaskadowe CEE Spring 2021 – wizualizacja 3.png

Nagrody kaskadowe[edytuj | edytuj kod]

Nagrody kaskadowe to nagrody, na które pracują wspólnie wszyscy uczestnicy konkursu. Po przekroczeniu poszczególnych progów nagród każdy uczestnik konkursu, który napisał przynajmniej 3 hasła konkursowe oraz wypełnił formularz zgłoszeniowy, otrzyma daną nagrodę kaskadową.

Nagrody kaskadowe CEE Spring 2022.png

Aby otrzymać nagrody kaskadowe, należy napisać przynajmniej trzy artykuły w ramach konkursu, a następnie wypełnić ten formularz. Nagrody kaskadowe za przekroczenie danego progu otrzymują uczestnicy, którzy wypełnili formularz najpóźniej do dnia przekroczenia danego progu (np. jeśli napiszesz trzy hasła oraz wypełnisz formularz na początku konkursu, kiedy nie przekroczono jeszcze progu 200 haseł w konkursie, masz szansę uzyskać wszystkie nagrody kaskadowe. Jeżeli wypełnisz formularz w czasie, gdy w konkursie napisano już ponad 600 haseł, możesz otrzymać nagrody tylko za czwarty i piąty próg w przypadku ich przekroczenia).

Nagrody cząstkowe[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec każdej rundy policzymy wszystkie nowe hasła związane z krajami tygodnia, o wielkości min. 2 kB, a osoba, która napisze ich najwięcej, otrzyma voucher do księgarni internetowej o wartości 100 zł!

Jedna osoba może otrzymać nagrodę cząstkową tylko raz. W przypadku, kiedy daną rundę wygrywa osoba, która już otrzymała nagrodę cząstkową, nagroda przechodzi na kolejną osobę.

Pierwsza Nagroda Specjalna[edytuj | edytuj kod]

Po 60 dniach od daty zakończenia konkursu zostanie ponadto przyznana nagroda za jakość – voucher do księgarni internetowej o wartości 300 zł. Zdobędzie ją osoba, która wykaże się wysoką jakością pisanych haseł i zdobędzie największą liczbę punktów (według punktacji przedstawionej poniżej) za za napisanie lub znaczące rozbudowanie artykułów związanych tematycznie z konkursem, które uzyskają status Dobrego Artykułu lub Artykułu na Medal.

Punkty przyznawane za hasła wysokiej jakości
Liczba punktów
Artykuł na Medal 3
Dobry Artykuł 1

Druga Nagroda Specjalna[edytuj | edytuj kod]

Po 60 dniach od daty zakończenia konkursu zostanie przyznana Druga Nagroda Specjalna – voucher do księgarni internetowej o wartości 200 zł. Zdobędzie ją osoba, która napisze najwięcej konkursowych artykułów haseł eksponowanych w rubryce Czy wiesz... na stronie głównej Wikipedii. Ponadto dwie kolejne osoby otrzymają zestaw gadżetów związanych z Wikipedią i projektami Wikimedia.

Trzecia Nagroda Specjalna[edytuj | edytuj kod]

Trzecią Nagrodę Specjalną za hasła o kobietach w postaci voucheru do księgarni internetowej o wartości 200 zł zdobędzie osoba, która w trakcie całego konkursu napisze najwięcej haseł biograficznych o kobietach.


Więcej szczegółów na temat konkursu i nagród znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.